27 października 2014

Wygraną zadedykowali koledze

Reprezentacja Polski juniorów młodszych z kompletem punktów wygrała w Wilnie Memoriał Janisa Grinbergasa. Zespół Dariusza Tomaszewskiego i Michała Skórskiego pokonał kolejno Finlandię 34:22, Łotwę 41:32 i Litwę 34:28.

Sukces drużyna zadedykowała Krystianowi Wołowcowi, który we wrześniu bardzo poważnie zachorował. To podstawowy kadrowicz tego rocznika, występujący na lewym rozegraniu. W sierpniu otrzymał wyróżnienia za grę w sierpniowym turnieju w węgierskim Gyonygyos, który Biało-czerwoni wygrali. Koledzy z zespołu życzą mu szybkiego powrotu do zdrowia, sportu i reprezentacji.

Nasza reprezentacja przez wyjazdem na Litwę rozegrała sparing w Kętrzynie z II-ligowym Szczypiorniakiem Olsztyn. Kadrowicze wygrali 37:33.

– Zagraliśmy gorzej niż na Węgrzech. Z Finlandią dobra, zwłaszcza w obronie, był nasza gra w pierwszej połowie. Po przerwie nie udało się utrzymać jakości gry. Ze spotkania z Łotwą nie jestem do końca zadowolony. Na pewno mogliśmy  rzucić więcej bramek i mniej stracić. Pozytywem jest  to, że dużo wszyscy grali. Mecz z Litwą był najtrudniejszy. To silny fizycznie zespól z dobrymi rozgrywającymi i rzutem z drugiej linii. Po zmianie stron zagraliśmy lepiej w obronie. Dzięki temu mogliśmy kontrolować mecz – ocenił trener Tomaszewski.

Tomasz Makowski (środek rozegrania) został wybrany najlepszym graczem polskiej reprezentacji. Szkoleniowiec pochwalił za występ prawoskrzydłowego Patryka Mauera. Zawodnik UKS Dziewiątki Legnica rzucił najwięcej bramek w turnieju, w naszej ekipie – 17.

Następnym razem kadra tego rocznika zbierze się 14 grudnia w Cetniewie. Zespół po kilku dniach uda się do Rumunii. W Bukareszcie ich rywalami będą zespoły: gospodarzy, Węgier i Francji

Wyniki turnieju w Wilnie:

Polska – Finlandia 34:22 (19:7)
POLSKA: Antosik, Pyrka – Bulski 2, Szczepański 3, Makowski 3, Jarosiewicz 3, Chełmiński 3, Dudkowski 2, Lejza 2, Guziewicz 2, Mauer 7, Olkowski 2, Milewski 3, Kowalczyk 1, Komarzewski 1, Lasocki.   1 mało

Polska – Łotwa  41:32 (25:15)
POLSKA: Antosik, Pyrka – Bulski 4, Szczepański 2, Makowski 6, Jarosiewicz 4, Chełmiński 1, Dudkowski 2, Lejza 3, Guziewicz 4, Mauer 4, Olkowski 3, Milewski 6, Kowalczyk, Komarzewski 2, Lasocki.  

Polska – Litwa 34:28 (16:12)
POLSKA: Antosik, Pyrka – Bulski 2, Szczepański, Makowski 9, Jarosiewicz 6, Chełmiński, Dudkowski 1, Lejza 1, Guziewicz 6, Mauer 6, Olkowski 3, Milewski, Kowalczyk, Komarzewski, Lasocki.

Litwa – Finlandia – 25:24, Litwa – Łotwa – 19:19, Łotwa – Finlandia – 35:33.

Tabela:
1. Polska         3    6 pkt
2. Litwa          3    3
3. Łotwa         3    3
4. Finlandia     3    0.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest