Strona główna | PGNiG Superliga Kobiet | Kobieca PGNiG wraca do gry

Kobieca PGNiG wraca do gry

Po dwutygodniowej, przerwie przeznaczonej na przygotowania reprezentacji Polski do mistrzostw Europy, rozgrywki wznawia kobieca PGNiG Superliga. Najciekawiej zapowiadający się mecz kolejki MKS Selgros – Zagłębie został przełożony. Polsat Sport w niedzielę o g. 17:30 pokaże spotkanie sąsiadów z tabeli. Szósta, Energa AZS podejmie siódmy zespół – Ruch.

MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. – Aussie Sylex Sambor Tczew / niedziela g. 19:00
Piotrcovia ma szansę na przerwanie fatalnej passy, czterech porażek z rzędu. Miejscowi działacze przerwę w rozgrywkach chcieli wykorzystać na wzmocnienie defensywy. Na testach były dwie obrotowe, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło. Cztery kontuzjowane zawodniczki dalej spędzają sen z powiek trenera Sławomira Kamińskiego. Sambor zamyka tabelę, a po stronie plusów w tym sezonie na koncie ma tylko remis. Nie znaczy to wcale, że zespół z Tatianą Bilenią na czele nie jest w stanie wywieźć z Piotrkowa kompletu punktów.

Vistal Gdynia – SPR Olkusz / niedziela g. 15:00
Wicelider będzie gościł olkuszanki, których głównym celem jest walka o utrzymanie się w elicie. „Srebrne lwice” we wtorek rozegrały spotkanie awansem z mistrzyniami Polski w Lublinie. Mecz co prawda przegrały kilkoma bramkami, ale zagrały w nim niezwykle ambitnie. Do składu po kontuzji  powróciła była zawodniczka młodzieżowej reprezentacji Polski, Alicja Fierka. To raczej nie wystarczy na gdynianki, ale w konfrontacji z innymi zespołami z dołu tabeli może być bardzo istotne.

Chorzowianki punktów poszukają w Koszalinie / Fot. N. Barczyk Pressfocus

KPR Jelenia Góra – Pogoń Baltica Szczecin / sobota g. 17:00
Jeleniogórzanki zamykają czołową ósemkę i każdy zdobyty punkt przybliża je do tego celu. Faworytkami spotkania są przyjezdne, ale mając w pamięci ostatnie występy KPR-u jego kibice z wielkimi nadziejami oczekują na tę potyczkę. Podopieczne Michała Pastuszko zadziwiły zwłaszcza remisując na wyjeździe z Zagłębiem.

Energa AZS Koszalin – KPR Ruch Chorzów / niedziela g. 17:30 Polsat Sport
Chorzowianki w trzech występach tego sezonu w halach rywali tylko raz zeszły z parkietu w roli zwyciężczyń. Czeka je bardzo trudne zadanie, gdyż koszalinianki u siebie są mało gościnne i nie straciły jeszcze choćby punktu. Oba zespoły sąsiadują w tabeli. Zapowiada się więc bardzo wyrównane spotkanie.

MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz –EKS Start Elbląg / sobota g. 16:00

„Góralki” z Nowego Sącza” w poprzedniej kolejce wreszcie wykonały zadanie – z Tczewa wróciły z tarczą. Duża w tym zasługa słowackiego szkoleniowca Dusana Danisa. Kibice Olimpii być może doczekają się pierwszego zwycięstwa w rozgrywkach drużyny we własnej hali. Ma w tym pomóc trzecia snajperka superligi, rodaczka Danisa – Katarina Dubajova.

MKS Selgros Lublin – KGHM Metraco Zagłębie Lubin / przełożony na 05.11
Mecz ze względu na występ mistrzyń Polski w Lidze Mistrzów został przełożony na inny termin.