Strona główna | ZPRP | Polki rozgromiły Niemki

Polki rozgromiły Niemki

 

Reprezentacja Polski kobiet w ostatnim występie turnieju Croatia Cup wysoko pokonała Niemcy 33:24 (12:14) Kapitalne zawody rozegrała Kinga Byzdra, która aż jedenastokrotnie trafiła do bramki rywalek. Imprezę wygrała Chorwacja, która w ostatnim meczu zwyciężyła Serbię 31:26 (17:12).


Dwie wygrane Polek z silnym rywalkami to dobry prognostyk przed ME 


Mecz miał dodatkowy smaczek. Szkoleniowcami obu ekip są Duńczycy. W pierwszej połowie więcej powodów do zadowolenia miał Heine Jensen. Jego podopieczne od 10 min osiągnęły nieznaczną przewagę. Szczególnie trudna do upilnowania była Laura Steinbach, która rzuciła pięć z pierwszych ośmiu bramek rywalek. Lewa rozgrywająca reprezentacji Niemek po kolejnym trafieniu w 16 min wyprowadziła swój zespół na prowadzenie 8:6. Przewaga rywalek momentami dochodziła w tym okresie nawet do czterech goli (12:8).  Na szczęście dla Polek te straty jeszcze prze przerwą zmalały o połowę.


– Po prostu zespół momentami grał za wolno. Brakowało też koncentracji – ocenił drugi trener Antoni Parecki. – W drugiej połowie zagraliśmy bardzo solidnie w obronie. Mało było przestrzelonych sytuacji. Niemki długimi momentami nie istniały.


Po zmianie stron Biało-czerwone, po rzutach Kingi Byzdry i Karoliny Kułacz, szybko doprowadziły do remisu. Składne akcje zespołu Kima Rasmussena zaczęły przynosić efekty. Niezwykle wysoką skutecznością popisywała się Byzdra, która wliczając pięć rzutów karnych, trafiła 11 z 12 rzutów. Przewaga Polek rosła z każdą minutą. Przed upływem ostatniego kwadransa wynosiła ona sześć bramek (24:18).  Na tak korzystny rezultat duży wpływ miało kilka udanych interwencji Małgorzaty Gapskiej. Zasłużone zwycięstwo przypieczętowała w ostatniej minucie Iwona Niedźwiedź. 


Ostatnim sprawdzianem Polek przed mistrzostwami Europy będzie turniej w Hiszpanii zaplanowany na koniec listopada.


Wieczorem nasz zespół szykował się do oglądania meczu piłkarzy nożnych Polka – Niemcy. – Obejrzymy go w stacji RTL, a jak nie to poszukamy w necie i przez rzutnik obraz pokażemy na ścianie – zapowiadał trener Parecki.

Wyniki 3. dnia


Niemcy – Polska 24:33 (14:12)


Niemcy:
Woltering, Schulke – Nadgomaja 5, Steinbach 5, Wohlbold 5, S. Muller 3,
Althaus 2, Geschke 2, Huber 2, Augsburg, Klein, Loerper, Minevskaja, A. Muller,
Naidzinavicius, Zapf.  Kary: 0 min.

Polska: Wysokińska, Gapska – Byzdra 11, Niedźwiedź 4, Grzyb 3, Wojtas 3, Kocela 2, Kudłacz 2, Pielesz 2, Stachowska 2, Drabik 1, Kulwińska 1, Migała 1, Zych 1, Gęga, Janiszewska.  Kary 2 min.


Chorwacja – Serbia
 31:26 (17:12).

Końcowa tabela:

1. Chorwacja 3   4   84:76
2. Polska       3   4   84:82
3. Niemcy      3   3   75:78
4. Serbia       3   1   76:83.