Strona główna | Handball Polska | Ukazał się nr 89 Handball Polska

Ukazał się nr 89 Handball Polska

 

Ukazał się nr 89 magazynu „Handball Polska”. Czasopismo jest dystrybuowane w sieci Kolportera” oraz w salonach EMPiK. Można je również nabyć w siedzibie Związku. Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym konkursie.

W najnowszym numerze tematem wiodącym, który sygnalizujemy na okładce, jest gra naszych reprezentantów i reprezentantek w zagranicznych klubach. Trójka z nich aktualnie jest zatrudniona o obcego pracodawcy. Do tej grupy należą Alina Wojtas, Karolina Kudłacz i Tomasz Gębala. Z kolei Paweł Niewrzawa wrócił z zagranicy, ale wszyscy mówią o bagażu doświadczeń, który zgromadzili lub dopiero dokładają do swojej kariery.


/ Fot. Kuba Gucma

Na naszych łamach szeroko opisujemy 12. Kongres EHF w Dublinie. Był on przełomowy, gdyż zapadły rewolucyjne decyzje związane ze statutem. Wybrano też gospodarzy najbliższych edycji seniorskich mistrzostw Europy. W 2020 r. trzy kraje, Austria, Szwecja i Norwegia, wspólnie zorganizują czempionat. Nie tylko pod tym względem będzie on przełomowy. Otóż w finałach wystąpią aż 24 zespoły narodowe!  Dwie federacje, w tym polska, otrzymały nagrodę TOP ORGANIZER, za organizację imprez mistrzowskich.

ZPRP podpisał z kolejnym z miast-gospodarzy umowę na organizację EHF EURO 2016. W Katowicach. zgodnie z przysługującym prawem organizatora, zagraliby Chorwaci, w innych ośrodkach tj. we Wrocławiu wystąpiliby Niemcy, w Gdańsku Duńczycy, a w Krakowie Polacy.

Każdy mijający dzień przybliża nas do grudniowych mistrzostw Europy kobiet. Nasze panie wygrały „Turniej o tarczę miasta Cheb”. MVP imprezy została Iwona Niedźwiedź. Rozgrywająca podzieliła się z nami swoimi spostrzeżeniami na temat przyszłości naszego zespołu narodowego określając ją jako „świetlaną”. W kolejnym numerze HP damy relację z następnego turnieju z udziałem Biało-czerwonych, w chorwackim Umag.

Pierwsze mecze nowego sezonu Ligi Mistrzów już za nami. Mistrz Polski, Vive Tauron Kielce wzmocnił budżet, który wynosi teraz ok. 20 mln zł. Tałant Dujszebajew odważnie mówi, że jego zespół stać na wygranie Ligi Mistrzów już w tej edycji, a celem minimum jest dla niego najlepsza czwórka.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Płocku wzbogaci się nowoczesną halę sportową. Właśnie wmurowano akt erekcyjny pod ten obiekt. Placówka została objęta programem PKOl „Polskie Nadzieje Olimpijskie”, otrzymując grant w wysokości blisko 300 tys. zł.

W galerii sław przypomnieliśmy sylwetkę Jana Wojciecha Gmyrka, który na starcie kariery próbował swoich się w… piłce nożnej. Na szczęście dla handballu postawił na niego. Brązowy medalista olimpijski z Montrealu zawsze prezentował ogromną inwencję i pomysłowość w grze.

W kolejnym konkursie można wygrać trzy stojaki na piloty Canal+, ufundowane przez stację nc+, na której kanałach można oglądać mecze Velux EHF Champions League. Zapraszamy do lektury.