7 października 2014

Wisła kontra obrońcy trofeum

W tym tygodniu odbędą się mecze 3. kolejki Velux EHF Ligi Mistrzów. Po niedzielnym starciu z FC Barceloną już w środę drużynę Orlenu Wisły Płock czeka niezwykle trudne spotkanie z triumfatorem poprzedniej edycji rozgrywek – zespołem SG Flensburg-Handewitt. Transmisja w CANAL+ Family od 19:25. Mistrz Polski – VIVE Tauron Kielce w niedzielę zmierzy się z Motorem Zaporoże (CANAL+ Sport, 19:30).


Orlen Wisła drugi mecz z rzędu zagra na wyjeździe / Fot. R. Oleksiewicz Pressfocus

Środowe, wyjazdowe starcie drużyny wicemistrzów Polski będzie miało miejsce zaledwie trzy dni po konfrontacji z Barceloną. Spotkanie to drużyna Orlenu Wisły Płock przegrała różnicą pięciu bramek, ale pozostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie. W sumie, dzięki wygranej na inaugurację z Besiktasem Stambuł, ma na swoim koncie dwa punkty i wciąż liczy się w grze o czołowe lokaty. Ekipa SG Flensburg-Handewitt to jednak rywal jeszcze trudniejszy – zwycięzca poprzedniej edycji rozgrywek. Ale jest to przeciwnik, którego można pokonać, o czym można się było przekonać na inaugurację sezonu Velux EHF Ligi Mistrzów, kiedy KIF Kolding Kopenhaga ograł drużynę Ljubomira Vranjesa. Transmisja pasjonująco zapowiadającego się spotkania w CANAL+ Family o 19:25.

W bardzo dobrych nastrojach do niedzielnej konfrontacji z Motorem Zaporoże przystąpią mistrzowie Polski – VIVE Tauron Kielce. Po dwóch wygranych meczach ich kolejnym rywalem będzie drużyna, która w dotychczasowych spotkaniach tegorocznej edycji Velux EHF Ligi Mistrzów nie zdobyła ani jednego punktu. Warto jednak pamiętać, że przegrywała do tej pory różnicami zaledwie jednej i dwóch bramek. Tak więc to spotkanie wcale nie musi być dla drużyny Tałanta Dujszebajewa łatwą przeprawą. Studio przedmeczowe z kieleckiej Hali Legionów rozpocznie się w niedzielę w CANAL+ Sport o 19:30. Fanów piłki ręcznej czeka z pewnością emocjonujący wieczór.


Vive podejmie zaporoski Motor / Fot. P. Jaskółka

Kibice handballa zobaczą w najbliższych dniach na antenach kanałów sportowych platformy nc+ także dwa inne spotkania 3. kolejki Velux EHF Ligi Mistrzów. W czwartek od 19:55 w nSport+ prezentowane będzie starcie Kadetten Schaffhausen – Dunkierka HB Grand Littoral, natomiast w niedzielę od 19:25 na antenie tego samego kanału widzowie zobaczą spotkanie HC Vardar Skopje – Rhein-Neckar Loewen.

Na najbliższe mecze EHF Velux Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych zaprasza dziennikarz nc+, Piotr Karpiński:

Najpierw Barcelona teraz Flensburg. W ciągu czterech dni Orlen Wisła Płock rozegra dwa mecze z drużynami z absolutnego europejskiego topu. W stolicy Katalonii „Nafciarze” zagrali bardzo dobrze, co jednak nie wystarczyło do zdobyczy punktowej. Czy uda się w środę? Flensburg to obrońca trofeum, który sezon zaczął od wyjazdowej klęski z KIF Kolding. Po planowanej wygranej z Alingsasem, z Wisłą ma zainkasować kolejne dwa punkty. Porażka czy nawet remis we własnej hali z wicemistrzem Polski, są dla Flensburga nie do przyjęcia. My punkt weźmiemy bardzo chętnie, ale będzie o niego bardzo trudno. Jestem jednak przekonany, że Wisła zrobi wszystko, by tak się stało. A czy się uda, to już inna kwestia. 

VIVE Tauron Kielce jest w innej sytuacji. Oni po prostu muszą zrobić swoje. Niedzielny mecz z Motorem Zaporoże, to po prostu kolejny obowiązkowy przystanek do wygrania rywalizacji w grupie. Liczy się tylko zwycięstwo. Nawet remis byłby sensacją. Ale spokojnie. Nie będzie. Jestem o tym przekonany. Przy okazji tego meczu będziemy chcieli zaprezentować naszym widzom Karola Bieleckiego w nowej roli. Być może nie wszyscy wiedzą, że Karol niedawno otworzył własną restaurację. Postanowiliśmy sprawdzić jak sobie radzi. Zapraszamy na krótki reportaż, który wyemitujemy w naszym przedmeczowym studiu.

Plan najbliższych transmisji meczów Ligi Mistrzów piłki ręcznej w kanałach nc+:

środa, 8 października:

19:25 SG Flensburg-Handewitt – Orlen Wisła Płock, CANAL+ Family

komentują: Piotr Karpiński, Jarosław Cieślikowski


czwartek, 9 października:

19:55 Kadetten Schaffhausen – Dunkierka HB Grand Littoral, nSport+

komentują: Krzysztof Bandych, Jarosław Cieślikowski


niedziela, 12 października:

19:25 HC Vardar Skopje – Rhein-Neckar Lowen, nSport+

komentują: Krzysztof Bandych, Robert Lis

19:30 Studio, CANAL+ Sport

prowadzący: Piotr Karpiński, gość: Jarosław Cieślikowski, reporter: Piotr Bugajny

20:00 VIVE Tauron Kielce – HC Motor Zaporoże, CANAL+ Sport

komentują: Robert Skrzyński, Michał Matysik


wtorek, 14 października:

19:00 Magazyn EHF, nSport+

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest