Strona główna | ZPRP | Wizytacja miast gospodarzy EHF EURO 2016

Wizytacja miast gospodarzy EHF EURO 2016

 

W dniach 23-26 września 2014 roku przedstawiciele Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej wraz z przedstawicielami Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn EHF EURO 2016 odwiedzili Miasta Gospodarzy zbliżającego się turnieju.

W każdym z Miast Gospodarzy EHF EURO 2016 celem wizyty było m.in.: sprawdzenie  hal sportowych i treningowych oraz hoteli zgodnie z regulaminami i przepisami Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej oraz zapisów zawartych w umowie pomiędzy EHF i ZPRP. Ponadto obejrzano potencjalne miejsca do organizacji „Stref Kibica” i „Publicznego oglądania transmisji TV”, jak również wizytowano miejsce, w którym jest planowane zorganizowanie Losowania Turnieju Finałowego w czerwcu 2015 roku.


Delegacja EHF / Fot. Marek Grabowski

Dodatkowo delegacja wzięła udział w konferencji prasowej w Katowicach, podczas której została oficjalnie podpisana umowa na organizację EHF EURO 2016 w tym mieście przez Prezydenta Miasta Katowice Piotra Uszoka oraz Prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce Andrzeja Kraśnickiego.

23 września w Gdańsku delegacja EHF i ZPRP spotkała się w hali Ergo Arena z Prezesem Magdaleną Sekuła, dyrektorem Henrykiem Wielechowskim i specjalistą ds. marketingu i organizacji imprez Zbigniewem Trzoską oraz Kamilem Kukułką. Gościnnie wziął udział w spotkaniu bardzo dobrze znany w europejskim środowisku piłki ręcznej Damian Wleklak – trener młodzieżowej reprezentacji Polski i beniaminka PGNiG Superligi Wybrzeża Gdańsk.

Dzień później w Katowicach delegacji towarzyszyli przedstawiciele Urzędu Miasta: Ewelina Kajzerek – Pełnomocnik Prezydenta ds. Organizacji Imprez Strategicznych oraz pracownicy biura: Krzysztof Pieczyński, Marta Zawadzka i Marta Chmielewska.

25 września we Wrocławiu w Hali Stulecia z delegacją spotkali się zarządcy obiektu: Andrzej Bawarowski – prezes zarządu,  Dariusz Kowalczyk – wiceprezes zarządu a także  Andrzej Staniszewski – pełnomocnik zarządu ds. produkcji, Kacper Gągała – specjalista ds. organizacji imprez oraz Piotr Mazur – dyrektor Biura Sportu, Turystki i Rekreacji w Urzędzie Miejskim we Wrocławiu.

Tego samego dnia, w godzinach popołudniowych, w krakowskiej Arenie w spotkaniu udział wzięli dyrektorzy obiektu: Paweł Krasuski i Bernadetta Podlińska w asyście Magdaleny Owczarek, Adriana Rawło i Karoliny Korusiewicz oraz przedstawiciele Zarządu Infrastruktury Sportowej: Krzysztof Dębowski i Joanna Krupska.

Kolejną okazją do sprawdzenia możliwości organizacyjnych oraz przygotowania do Turnieju będzie grudniowy turniej w katowickim Spodku, szczegóły odnośnie tego wydarzenia już niebawem.


Delegacja wizytowała miasta i areny EHF Euro 2014 w składzie:

• Marcin Herra – Wiceprezes ZPRP ds. Rozwoju, Szef Komitetu Organizacyjnego EHF EURO 2016
• Grzegorz Gutkowski – koordynator ds. EHF EURO 2016
• Monika Listkiewicz– koordynator ds. EHF EURO 2016
• Monika Flixeder – Szef Departamentu EHF ds. organizacji imprez
• Martin Hausleitner – członek komisji EHF ds. organizacji imprez
• Hannes Müller – pracownik działu EHF ds. organizacji imprez
• Jan Tuik – ekspert EHF ds. obiektów sportowych
• Tanja Stanivukovic – przedstawiciel partnera marketingowego EHF, firmy Infront
• Christian Sperling – przedstawiciel partnera marketingowego EHF, firmy Infront
• Martin Roos – przedstawiciel partnera marketingowego EHF, firmy Infront