24 września 2014

Umowa z Katowicami podpisana

Związek Piłki Ręcznej w Polsce i Katowice podpisały umowę na organizację EHF Euro 2016 mężczyzn w tym mieście. W Katowicach zostanie rozegrana jedna z grup fazy wstępnej. Organizatorzy chcą, aby jedną z reprezentacji, która tu wystąpi była Chorwacja. Miasto zgodnie z zapisami dokumentu przeznaczy na imprezę 4 mln zł. W zamian otrzyma pokaźną pulę biletów.
– Chyba nikogo nie trzeba przekonywać jak sport może być fantastyczną okazją do promocji miasta. Ostatnio tego doświadczyliśmy. Chcemy być na fali – powiedział prezydent Katowic, Piotr Uszok nawiązując do mistrzostw świata w piłce siatkowej mężczyzn.
Ze swej strony prezes ZPRP, Andrzej Kraśnicki wyraził przekonanie, że mistrzostwa Europy w piłce ręcznej nawiążą do sukcesu siatkarzy. – Zainteresowanie dyscypliną jest ogromne w Europie. To szansa dla Polski. dla Katowic i polskiej piłki ręcznej. To wszystkim nam się opłaca – podkreślił.
Dla zobrazowania tematu wystarczy przypomnieć, że mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych Dania 2014 transmitowało 150 stacji telewizyjnych i 38 radiowych. Imprezę na całym świecie obejrzało ponad miliard widzów, a na trybunach mecze oglądało ponad 300 tys. kibiców.

Szef Komitetu Organizacyjnego EHF Euro 2016, Marcin Herra wyjawił, że jednym z planów jest poprawienie liczby sympatyków w halach. Losowanie grup turnieju finałowego zaplanowane zostało w kopalni soli w Wieliczce.


/Fot. M. Skorupski

Na koniec konferencji został oficjalnie zaprezentowany logotyp kompozytowy Miasta Katowic i EHF EURO 2016. Impreza  (15-31 stycznia 2016 r.) odbędzie się w czterech ośrodkach: w Gdańsku, Wrocławiu, Katowicach i Krakowie z Małopolską. W tym ostatnim mieście w rundzie wstępnej zagra reprezentacja Polski. Tu też zostaną rozegrane mecze finałowe.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest