20 września 2014

Polskie reprezentacje poznały rywali

W Dublinie podczas Kongresu EHF rozlosowano grupy kwalifikacyjne do przyszłorocznych Mistrzostw Świata Mężczyzn do lat 21, Mistrzostw Europy Kobiet do lat 17 oraz Mistrzostw Europy Kobiet do lat 19. We wszystkich eliminacjach zagrają reprezentacje Polski.
Młodzieżowcy trenera Damiana Wleklaka w dniach 9-11 stycznia zagrają w grupie 2 z Francją, Macedonią i Czechami. Nasz kraj otrzymał prawo organizacji grupy eliminacyjnej. Tylko najlepszy zespół z tej puli awansuje do finałów (19 lipca-2 sierpnia), których gospodarzem będzie Brazylia.
Juniorki trenera Tomasza Konitza trafiły do grupy 7, gdzie w dniach 20-22 marca zmierzą się z Portugalią i Włochami (gospodarz rozgrywek grupowych). Z tej puli do finałów awansuje również tylko zwycięzca. Turniej finałowy zostanie rozegrany w dniach 13-23 sierpnia w Macedonii.
Z kolei kadra młodzieżowa kobiet trener Moniki Marzec została dolosowana do grupy 4. Ich rywalkami w dniach 17-19 kwietnia będzie Dania, Białoruś (gospodarz) i Ukraina. Dwie najlepsze drużyny z tej puli zakwalifikują się do finałów, które w dniach 23 lipca-2 sierpnia przeprowadzi Hiszpania.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest