Strona główna | PGNiG Superliga Kobiet | Panie wznawiają rozgrywki

Panie wznawiają rozgrywki

 

Po udanym występie reprezentacji Polski w turnieju „O tarczę miasta Cheb” rozgrywki wznowi kobieca PGNiG Superliga. W tabeli przewodzi trójka medalistów z poprzedniego sezonu, która na koncie ma same zwycięstwa. Najtrudniejsze zadanie przed liderem Vistalem Gdynia, który w 3. kolejce zagra w Elblągu ze Startem.


Pogoń Baltica Szczecin – Aussie Sylex Sambor Tczew / sobota g. 17:00
Szczecinianki mają przed sobą dwa mecze we własnej hali ze słabszymi rywalami. Zespoły z Tczewa i Olkusza postarają się jednak napsuć sporo krwi miejscowym. Trener Adrian Struzik wciąż czeka na powrót do drużyny rekonwalescentki, reprezentantki kraju Małgorzaty Stasiak. W najbliższym spotkaniu będzie mógł skorzystać z usług kadrowiczek Moniki Stachowskiej i Agaty Cebuli oraz Białorusinki Hanny Jaszczuk, która zebrała dobre recenzje po występie w Chebie. Raczej trudno spodziewać się powtórki z inauguracji sezonu 2012/2013, kiedy to Sambor triumfował w Szczecinie.


Kluby kobiecej PGNiG Superligi rozegrają 3. kolejkę / P.Andrachewicz Pressfocus

SPR Olkusz – KGHM Metraco Zagłębie Lubin / sobota g. 17:00
Po dwóch zwycięstwach odnotowanych we własnej, nowej hali Zagłębie po raz pierwszy w sezonie zagra na wyjeździe. Przeciwnik na razie nie może pochwalić się zdobyczą punktową. Olkuszanki dwukrotnie rzuciły po 23 gole – odpowiednio Startowi i Ruchowi – ale za każdym traciły wiele bramek. Zespół Marcina Kubiczka, podobnie jak w poprzednich rozgrywkach, jest skazany na walkę o ligowy byt.

MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. – KPR Ruch Chorzów / sobota g. 17:00
Piotrkowianki zaliczyły bardzo udany start w rozgrywkach. Pokonały u siebie nowosądeczanki i wywiozły punkt z Elbląga. Kibice miejscowych liczą na podtrzymanie passy i zwycięstwo z rywalem, z którym przez ostatnie lata Piotrcovia raczej walczyła o utrzymanie, niż o wysokie cele. Do składu ma powrócić bramkarka Beata Skura. Dalej nie wiadomo kiedy na boisku zobaczymy liderkę MKS-u, Agatę Wypych. W przedsezonowych sparingach oba zespoły spotykały się dwukrotnie. Za każdym razem wygrywał inny zespól trzema trafieniami. Zapowiada się więc bardzo wyrównane spotkanie.

EKS Start Elbląg – Vistal Gdynia / sobota g. 15:00
Mecz kolejki rozpocznie się najwcześniej ze wszystkich potyczek 3. serii. Gdynianki na ostatni turniej zespołu narodowego dostarczyły najwięcej kadrowiczek, bo aż siedem. Ich atuty doskonale zna szkoleniowiec elblążanek, Antoni Parecki. Powstrzymanie ekipy kierowanej przez Iwonę Niedźwiedź będzie dużym wyzwaniem. Vistal legitymuje się najskuteczniejszym atakiem w lidze.

KPR Jelenia Góra – MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz / sobota g. 17:00
Oba zespoły na koncie mają po dwie porażki. Czas zatem zacząć powiększać dorobek. Rozgrywająca Olimpii-Besklid, Kataryna Dubajova jest wiceliderską w klasyfikacji najlepszych strzelczyń. W tym rankingu w przeciwnym obozie daleko umiejscowiona jest Małgorzata Mączka (19.). Wychodzi na to, że tylko zespołowa gra jeleniogórzanek może przynieść efekty.

MKS Selgros Lublin – Energa AZS Koszalin / sobota g. 16:00
To pierwsze spotkanie w tym sezonie, jakie zespół MKS rozegra przed lubelską publicznością. Organizatorzy, zwłaszcza dla najmłodszych fanów, przygotowali szereg atrakcji. Koszalinianki po roszadach kadrowych zmieniły styl gry. Ich duet obrotowych Sylwia Matuszczyk – Kirsten Balle jest groźny dla najlepszych. Podopieczne Sabiny Włodek w przypadku zwycięstwa i potknięcia Vistalu mogą objąć pozycję lidera.