Strona główna | ZPRP | Biało-czerwone rozgromiły Białoruś

Biało-czerwone rozgromiły Białoruś

 

W drugim dniu turnieju towarzyskiego o tarczę miasta Cheb reprezentantki Polski pokonały Białorusinki 33:22. Od początku to Polki dyktowały przebieg wydarzeń na parkiecie i pomimo przestoju pod koniec pierwszej połowy, w drugiej partii systematycznie powiększały przewagę.

Katarzyna Janiszewska rzuciła Białorusinkom trzy gole /Fot. Archiwum

W porównaniu do wczorajszego meczu z Czechami w zestawieniu Biało-czerwonych nastąpiła jedna zmiana, jedną z trzech bramkarek – Małgorzatę Gapską, zastąpiła leworęczna rozgrywająca Ewa Andrzejewska, która rozegrała niezłe zawody zdobywając cztery bramki i wraz z Aleksandrą Zych i Agnieszką Kocelą była najskuteczniejsza w zespole.

Po dwudziestu minutach od pierwszego gwizdka podopieczne Kima Rasmussena prowadziły już 14:7 i to chyba nieco uśpiło ich czujność. Bardzo dobrze grała prawoskrzydłowa Katarzyna Janiszewska, która już wtedy miała na swoim koncie zapisane trzy trafienia. W końcowych minutach tej partii do głosu doszły rywalki i udało im się nieco zmniejszyć straty, do przerwy było 16:13 dla Polek.

W drugiej połowie trener Rasmussen sporo rotował składem, ale znakomicie wpłynęło to na postawę jego drużyny. Biało-czerwone niepodzielnie panowały na boisku, zwiększając przewagę i pewnie zwyciężając 33:22.

Wszelkich informacji na temat turnieju szukać można na oficjalnej stronie:

http://ostit.fkhvezdacheb.cz/

oraz profilu na facebook’u:

https://cs-cz.facebook.com/ostitchebu.

Plan gier turnieju w Chebie:

czwartek /11.09/

Czechy – Polska 25:25 (14:11)

POLSKA: Gapska, Prudzienica – Stachowska, Niedźwiedź 4, Gęga 4, Kocela 2, Grzyb 5, Janiszewska 1, Zych 4, Łabuda 2, Drabik, Skrzyniarz, Cebula, Piechnik, Kulwińska 3, Andrzejewska.

Białoruś – Słowacja 31:30

piątek /12.09/

Polska – Białoruś 33:22 (16:13)

POLSKA: Prudzienica, Maliczkiewicz – Stachowska 2, Niedźwiedź 1, Gęga 3, Kocela 4, Grzyb 3, Janiszewska 3, Zych 4, Łabuda 2, Drabik 3, Skrzyniarz 2, Cebula 2, Piechnik, Kulwińska, Andrzejewska 4.

Czechy – Słowacja 28:26 

sobota /13.09/

godz. 14:00 Polska – Słowacja

godz. 16:00 Czechy – Białoruś

Wszelkich informacji na temat turnieju szukać można na oficjalnej stronie: http://ostit.fkhvezdacheb.cz/