11 września 2014

Juniorki trenują i czekają na losowanie

Od poniedziałku na obiektach chorzowskiego MORiS-u trenuje reprezentacja Polski juniorek. – Podczas tej sześciodniowej konsultacji chcemy przede wszystkim dopracować poszczególne schematy gry w obronie i ataku, nabrać automatyzmu jeżeli chodzi o konkretne sytuacje na boisku – mówi pierwsza trenerka Monika Marzec, której w roli szkoleniowca współpracującego pomaga Andrzej Marszałek.

– Skorzystaliśmy z przerwy w rozgrywkach ligowych związanej z turniejem pierwszej reprezentacji. Cieszę się, że mogliśmy popracować wspólnie te kilka dni – podkreśla Marzec.

Kolejne spotkanie tej grupy zaplanowano na 19 października w Giżycku, skąd 24 polki wyruszą do Wilna na turniej towarzyski.

– Wszystkie dziewczyny, jak i my trenerzy, z niecierpliwością czekamy na przyszłotygodniowe losowanie grup kwalifikacyjnych do finałów ME do lat 19 – dodaje szkoleniowiec.

Losowanie grup kwalifikacyjnych ME juniorek do lat 19 zaplanowano na 19 września w Dublinie (godz. 16:00), podczas Kongresu EHF. Turnieje kwalifikacyjne rozegrane zostaną w dniach 17-19 kwietnia 2015. Turniej finałowy odbędzie się w dniach 23 lipca – 2 sierpnia 2015 w Hiszpanii.

   

ZOBACZ POWOŁANIE KADRY JUNIOREK NA KONSULTACJĘ SZKOLENIOWĄ W CHORZOWIE

 

/Fot. N.Barczyk (Pressfocus) (6)

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest