8 września 2014

Testy, treningi i turniej w Czechach

W Pruszkowie rozpoczęła się konsultacja szkoleniowa szerokiej kadry narodowej kobiet. Przez pierwsze dwa dni Biało-czerwone przechodzić będą testy wydolnościowe. W środę reprezentacja w krajowym składzie uda się do czeskiego Chebu, gdzie w turnieju towarzyskim zmierzy się kolejno z zespołem gospodarzy, Białorusią oraz Słowacją. – To początek przygotowań do grudniowych ME, konkurencja w drużynie jest bardzo duża – zgodnie podkreślają trenerzy i zawodniczki.

W poniedziałek i wtorek podopieczne Kima Rasmussena przechodzić będą szczegółowe testy wydolnościowe i szybkościowe. Parametry ich organizmów zostaną szczegółowo zmierzone przy pomocy specjalistycznej aparatury.

– Chcemy sprawdzić wydolność fizyczną  dziewczyn na starcie nowego sezonu, da nam to bardzo solidną podstawę do porównań z wcześniejszymi i przyszłymi wynikami podobnych testów, a w konsekwencji pozwoli dostosować obciążenia do potrzeb i możliwości danej zawodniczki – tłumaczy Duńczyk.

Powołane zawodniczki zostały podzielone na dwie grupy, te które rozgrywały mecze ligowe w sobotę przechodziły testy w poniedziałek. W godzinach 10:00-12:00 ćwiczyły w pruszkowskiej hali, zaś po południu czekał je wysiłek na stadionie lekkoatletycznym. W tym czasie ich pozostałe zawodniczki miały zajęcia taktyczne pod okiem Rasmussena. We wtorek obie grupy zamienią się rolami.

– Testy wydolnościowe to pożyteczne rozwiązanie, sama jestem ciekawa jak wypadnę chociażby w biegu na trzy kilometry – mówi obrotowa Patrycja Kulwińska.

– Początek sezonu był dla nas udany – podkreśla obrotowa Vistalu Gdynia, której wtóruje jej klubowa koleżanka Iwona Niedźwiedź. Teraz czas na pierwsze w nowym sezonie zgrupowanie drużyny narodowej, przed którą bardzo jasny cel – odpowiednie przygotowanie do grudniowych mistrzostw Europy.

– W głowach żadnej z nas nie ma chyba teraz myśli o tym jak wypadniemy podczas czempionatu Starego Kontynentu. Powód jest prosty, najpierw trzeba załapać się do szesnastki, która na ten turniej pojedzie, a biorąc pod uwagę konkurencję w kadrze, to nie będzie to proste zadanie – zgodnie podkreślają reprezentantki kraju.

Taka sytuacja bardzo cieszy Rasmussena i Antoniego Pareckiego. Obaj trenerzy wyraźnie zaznaczają, że ich celem jest doprowadzenie do jak największej rywalizacji o każdą z pozycji w drużynie. – To da nam komfort wyboru, a całej drużynie wyjdzie tylko na korzyść – zaznaczają szkoleniowcy.

– Na najbliższy turniej chcę zabrać szesnaście dziewczyn, które będę bacznie obserwował, w szczególności chce się przyjrzeć młodszym zawodniczko, które nie mają aż tak wielkiego doświadczenia z gry na tym poziomie. Bardzo poważnie podchodzę do sprawdzianów z Czeszkami, Słowaczkami i Białorusinkami. To początek naszych przygotowań do grudniowej batalii w ramach finałów mistrzostw Europy – dodaje selekcjoner.

ZOBACZ POWOŁANIE KADRY NARODOWEJ SENIOREK NA TESTY W PRUSZKOWIE ORAZ TURNIEJ TOWARZYSKI W CZECHACH

Plan gier turnieju w Chebie:

czwartek /11.09/

godz. 18:00 Czechy – Polska

godz. 20:00 Białoruś – Słowacja

piątek /12.09/

godz. 18:00 Polska – Białoruś

godz. 20:00 Czechy – Słowacja

sobota /13.09/

godz. 14:00 Polska – Słowacja

godz. 16:00 Czechy – Białoruś

/Fot. J.Gucma (8)

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest