Strona główna | ZPRP | Umowa o współpracy ZPRP i Deloitte

Umowa o współpracy ZPRP i Deloitte

 

Podczas odbywającego się w Krynicy Forum Ekonomicznego doszło do podpisania umowy pomiędzy Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce, a firmą Deloitte. Porozumienie dotyczy doradztwa biznesowego oraz współpracy merytorycznej  w ramach organizacji Mistrzostw Europy w Polsce w roku 2016.

/Fot. Tomasz Leyko

W Krynicy Związek Piłki Ręcznej w Polsce reprezentowali Prezes Andrzej Kraśnicki oraz Wiceprezes Marcin Herra, z kolei drugą ze stron Partner Zarządzający Deloitte w Polsce Marek Metrycki.

– Zawarta w dniu dzisiejszym umowa z międzynarodową firmą doradczą Deloitte, podkreśla, że zbliżające się Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn EHF EURO 2016 będą imprezą organizowaną w oparciu o najwyższe, światowe standardy organizacyjne. Związek Piłki Ręcznej w Polsce jest dumny, że tak uznane marki jak Deloitte są zainteresowane współpracą oraz wspieraniem działań dla dobra i rozwoju piłki ręcznej – podkreślił Prezes Kraśnicki.

Na mocy umowy, firma Deloitte otrzymała tytuł Narodowego Dostawcy Mistrzostw oraz Partnera Merytorycznego Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

– Od dzisiaj przechodzimy do kolejnego etapu przygotowań do Mistrzostw Europy EHF EURO 2016, po fazie planowania czas na konkretne decyzje i działania. Przy wsparciu naszych partnerów z Deloitte zamierzamy wprowadzić najlepsze rozwiązania, procedury i strategie, których efektem będzie nasz wspólny sukces na wielu płaszczyznach: sportowej, organizacyjnej, finansowej i promocyjnej – zaznaczył Wiceprezes Herra.

/Fot. Deloitte

W ramach realizacji porozumienia firma Deloitte będzie świadczyć na rzecz ZPRP usługi doradztwa biznesowego, finansowego, podatkowego oraz prawnego związane z EHF Euro 2016, a także realizować świadczenia wizerunkowe.

– Podobnie jak cały świat traktujemy sport jako integralną część biznesu i naszym zdaniem może on tylko zyskać na współpracy z profesjonalnymi doradcami. Dziś na sport nie patrzy się tylko w kategoriach osiąganych przez zawodników wyników, ale media oraz opinię publiczną w równym stopniu interesuje biznesowe zarządzanie środkami finansowymi, które przeznaczane są na daną dyscyplinę czy też jej rozwój. Wsparcie doświadczonego doradcy pozwala związkom i organizacjom sportowym uniknąć wielu ryzyk związanych chociażby z kwestiami prawnymi, podatkowymi czy finansowymi – powiedział Partner Zarządzający Deloitte Marek Metrycki.

Uroczyste podpisanie dokumentu było zwieńczeniem dyskusji, która poświęcona była wpływowi organizacji dużych wydarzeń sportowych na rozwój i promocję dyscyplin sportowych, rozwój infrastruktury sportowej, promocję i rozwój Polski i samorządów na przykładzie FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014 i EHF Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2016.

Dyskusja stanowiła jeden z punktów programu Forum Ekonomicznego w Krynicy. Warto dodać, iż czwartym z jej uczestników był Prezydent miasta Krakowa Jacek Majchrowski. To właśnie w Krakowie w styczniu 2016 roku swoje mecze w ramach finałów czempionatu Starego Kontynentu rozgrywać będzie reprezentacja Polski. Regionem-gospodarzem turnieju jest zaś Małopolska.