27 sierpnia 2014

Festiwal piłki ręcznej Świdnica Cup 2014

W dniach 5-7 września odbędzie się trzecia edycja Międzynarodowego Festiwalu Piłki Ręcznej Świdnica Cup. To jeden z największych turniejów młodzieżowych w Polsce. Imprezę wspiera Związek Piłki Ręcznej w Polsce.

Głównym organizatorem Świdnica Cup jest Świdnicki Klub Piłki Ręcznej Świdnica.Impreza odbywa się od 2012 roku. W pierwszej edycji rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach wiekowych – juniorów młodszych i młodzików. W ubiegłym roku wzięli udział również chłopcy, a trzydniowe zawody z udziałem blisko pół tysiąca młodych sportowców z 28 zespołów z Polski i Czech toczyła się w trzech halach.

Podobnie będzie w tym roku. – Liczymy jednak, że frekwencja będzie jeszcze wyższa niż roki temu – przyznaje Radosław Werner, prezes ŚKPR-u Świdnica i dodaje: Wprawdzie czasu zostało niewiele, ale wciąż namawiamy zespoły do przyjazdu do Świdnicy.

Wszelkie potrzebne informacje o turnieju można znaleźć na stronie www.swidnicacup.pl.

Przed rokiem, w drugiej edycji Świdnica Cup najlepsze okazały się drużyny Dziewiątki Legnica, Czwórki Libiąż i Siódemki Miedź Legnica.

Do tej pory swój udział potwierdziły drużyny: Spartakus Zielona Góra, Żagiew Dzierżoniów, WKS Śląsk Wrocław, Olimp Grodków, Zgłębie Lubin, MKS Ustroń, HC TJ Nachod (Czechy), MKS MOS Wrocław, Chrobry Głogów, Dziewiątka Legnica, PMOS Chrzanów oraz gospodarze ŚKPR Świdnica.

Przedsięwzięcie dofinansowane ze środków:

Urzędu Miasta Świdnica

Starostwa Powiatowego w Świdnicy

Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego

Funduszu Regionu Wałbrzyskiego

WSSE Invest Park

Związku Piłki Ręcznej w Polsce

Dolnośląskiego Związku Piłki Ręcznej

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest