Strona główna | ZPRP | Pogrzeb Zdzisława Zielonki

Pogrzeb Zdzisława Zielonki

 

Uroczystości pogrzebowe Zdzisława Zielonki w Grodkowie odbędą się w środę, 27 sierpnia o godz. 15:00 w kościele pod wezwaniem św. Michała Archanioła przy ul. Warszawskiej. Sprawowana będzie Msza św. za zmarłego. Jutro o godz. 16:00 w kaplicy przy ulicy Elsnera odbędzie się różaniec. Wyjazd na pogrzeb z Opola organizuje także Opolski Związek Piłki Ręcznej w Opolu. Chętni proszeni są o kontakt z OZPR.

Wręczenie nagrody przyznanej przez ZPRP za 40-lecie pracy zawodowej /Fot.D.Kapinos
Wychowawca, trener, nauczyciel, miłośnik olimpiad, samorządowiec – Zdzisław Zielonka zmarł nad ranem w niedzielę 24 sierpnia, w opolskim hospicjum „Samarytanin”, po długiej walce z chorobą nowotworową w wieku 65 lat. Był legendą polskiego i opolskiego sportu, całe swoje życie poświęcił na pracę z młodzieżą.


Z prezydentem RP Bornisławem Komorowskim / Fot. Ł. Kamiński
Niewątpliwie była to bardzo barwna, aktywna i sympatyczna osoba, za co był wielokrotnie doceniany. Jest m.in. laureatem nagród przyznawanych przez Ministra Oświaty, Kuratora Oświaty, Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Sportu, Polski Komitet Olimpijski, Związek Piłki Ręcznej w Polsce i Marszałka Województwa Opolskiego. Otrzymał też najwyższe polskie odznaczenie państwowe – Złoty i Brązowy Krzyż Zasługi oraz Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. W tym roku przez mieszkańców Opolszczyzny został uznany „Człowiekiem 25-lecia”. Również kapituła konkursu przyznała mu statuetkę „Zasłużony dla gminy”, która miała być wręczona podczas tegorocznych dożynek gminnych. Niestety nie zdążył już jej odebrać osobiście.