Strona główna | ZPRP | Sobota dniem odpoczynku

Sobota dniem odpoczynku

 

Sobota była dla uczestników ME juniorów dniem wolnym od rywalizacji. Przed południem reprezentanci Polski wybrali się na niedługi spacer, a wieczorem pod okiem sztabu trenerskiego odbędą trening w Gdyni. W niedzielę niezwykle ważny mecz z Czechami, Biało-czerwoni stoją przed szansą awansu do najlepszej ósemki drużyn Starego Kontynentu.

Po niezwykle zaciętym piątkowym spotkaniu z reprezentacją Białorusi, polscy juniorzy dostali w sobotę trochę wolnego. Trener Rafał Kuptel chciał przede wszystkim, by jego zawodnicy zregenerowali siły po dwóch pierwszych meczach mistrzostw.

Biało-czerwoni przed południem wybrali się na krótki spacer w pobliżu Hotelu Orbis w Gdyni, gdzie zakwaterowane są drużyny rywalizujące w grupach C i D. Na wieczorne godziny Polacy zaplanowany mają natomiast przedostatni trening przed meczem z Czechami.

Niedzielne spotkanie zadecyduje o dalszych losach naszej kadry podczas mistrzostw. Jeśli Polacy pokonają Czechów, wówczas wywalczą awans do Rundy Głównej turnieju i automatycznie zapewnią sobie udział w przyszłorocznych mistrzostwach świata.

Początek meczu w „Gdynia Arena” o godzinie 19:30. Wstęp na wszystkie mecze mistrzostw w Polsce jest wolny!

/Fot. N.Barczyk (Pressfocus) (4)