Strona główna | ZPRP | Przełomowy moment

Przełomowy moment

 

Maciej Majdziński po raz drugi został wybrany najlepszym zawodnikiem polskiej reprezentacji podczas mistrzostw Europy juniorów do lat 18. – W pewnym momencie przełamaliśmy się i był to moment kiedy uwierzyliśmy w siebie. Wywalczyliśmy zwycięstwo i jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwi – podsumował rozgrywający
 
Rafał Kuptel (trener repr. Polski): Jesteśmy szczęśliwi, że wygraliśmy, to był ciężki mecz. Białoruś postawiła ciężkie warunki, przez długą część meczu wynik oscylował w okolicach remisu, najpierw prowadziliśmy, później Białoruś nas przycisnęła, ale na szczęście udało nam się zniwelować straty. Ten mecz kosztował nas dużo zdrowia i chciałbym podziękować kibicom za wspaniałą atmosferę. Miejmy nadzieję, że presja już z chłopaków zeszła, chłopaki mocno walczyli i to przyniosło efekty. Powiedziałem im, że nic mnie interesuje tylko walka. To dziś pokazali. Ogólnie rzecz biorąc jestem zadowolony.
Maciej Majdziński: Cieszymy się, że wygraliśmy to spotkanie. Był to ciężki mecz, zwycięstwo nie przyszło łatwo. W drugiej połowie przełamaliśmy się i był to moment kiedy uwierzyliśmy w siebie. Wywalczyliśmy o zwycięstwo i jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwi.
Nikłaj Żuk, trener repr Białoruś: To było dobre spotkanie z silnym przeciwnikiem. Nasz zespół próbował wygrać to spotkanie, ale niestety nie udało nam się tego dokonać. Drobne błędy i małe problemy zadecydowały o tym, że przegraliśmy to spotkanie. Jeszcze nie straciliśmy szans na awans do dalszej fazy turnieju.
Artur Karwacki: Dzisiejszy mecz był wyrównany, podobnie jak ten z Czechami. Bardzo dobrze grał również nasz bramkarz. Mamy ciągle nadzieję, są jeszcze szanse wyjścia z grupy i będziemy walczyć o awans.