11 sierpnia 2014

Ostatnia prosta juniorów przed ME

W niedzielę szczypiorniści reprezentacji Polski juniorów rozpoczęli ostatnie zgrupowanie przed startującymi 14 sierpnia mistrzostwami Europy do lat 18 w Gdańsku i w Gdyni.

/Fot. G.Trzpil

Podopieczni trenera Rafała Kuptela spotkali się w Gdyni po niemal tygodniowej przerwie. W minionym tygodniu Biało-czerwoni z powodzeniem rywalizowali w sparingach z rówieśnikami z Rosji, w ostatnich dniach otrzymali natomiast wolne.

– W niedzielę wystartowaliśmy z ostatnim etapem przygotowań do mistrzostw. Stacjonujemy, śpimy i trenujemy w Gdyni. Tam też będziemy rozgrywali swoje mecze – wyjaśnia trener Kuptel.

Nadchodzące dni będą dla naszych reprezentantów ostatnią szansą na przećwiczenie kluczowych elementów treningowych przed startem turnieju finałowego. Jak zapewnia trener Kuptel, zajęcia będą poświęcone głównie na doszlifowanie poznanych wcześniej zagrywek.

– Schodzimy już z obciążeń czasowych i przede wszystkim wysiłkowych. Te treningi będą szły już bardziej w jakość ćwiczeń, przykładowo będzie mniej powtórzeń, ale większy nacisk kładziony będzie na dokładność. To, czego się mieliśmy nauczyć, to już się nauczyliśmy. Pozostało nam doskonalić niuanse – stwierdza Kuptel.

Młodzi Polacy rywalizację podczas rozpoczynających się w nadchodzący czwartek (14 sierpnia) mistrzostw rozpoczną meczem z Niemcami. Nasi reprezentanci za grupowych rywali mają ponadto Białorusinów i Czechów. Wszystkie mecze pierwszej fazy turnieju Biało-czerwoni rozegrają w gdyńskiej Hali Sportowo-Widowiskowej. Wstępn a wszystkie spotkania jest wolny! Zapraszamy!

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest