Strona główna | ZPRP | Program Kumulacja Aktywności 2014/2015

Program Kumulacja Aktywności 2014/2015

 

Fundacja LOTTO Milion Marzeń i Ministerstwo Sportu i Turystyki zapraszają sportowych medalistów do udziału w konkursie grantowym – II edycji ogólnopolskiego programu „Kumulacja Aktywności”. Program będzie realizowany od września 2014 do maja 2015 r., a jego celem jest aktywizacja sportowa gimnazjalistów. Na zainteresowanych czeka aż 70 grantów.

Zadaniem sportowców jest opracowanie scenariusza, a następnie – w przypadku przyznania grantu
– zorganizowanie i przeprowadzenie cyklu 36 zajęć dla gimnazjalistów mało aktywnych sportowo. Fundacja zaprasza do współpracy sportowców, mających na swoim koncie udokumentowane sukcesy sportowe (co najmniej brązowy medal w mistrzostwach kraju w dowolnej dyscyplinie).

Zwycięzcy konkursu otrzymają granty w wysokości 22 000 zł brutto na zakup sprzętu, wynajem obiektów sportowych oraz wynagrodzenie. Nabór wniosków do programu trwać będzie
do 25 sierpnia 2014 roku (data wpływu do Fundacji).
Więcej informacji znajduje się na stronie programu
www.kumulacjaaktywnosci.pl/konkurs-dla-mistrzow-sportu/ .

Jak pokazują badania CBOS, przeprowadzone w 2012 roku na zlecenie Fundacji LOTTO Milion Marzeń, obecnie gimnazjaliści są mało aktywni fizycznie, a zajęcia sportowe nie kojarzą im się
z rozrywką, przyjemnością ani relaksem. Ponadto większość młodych ludzi wybiera siedzący tryb życia i spędza czas przed komputerem lub telewizorem.

Te same badania potwierdzają, że największymi autorytetami dla młodzieży są sportowcy i to właśnie oni mogą skutecznie wpływać na zmiany postaw młodzieży. Dlatego do udziału w programie zapraszamy mistrzów sportu, którzy lubią pracować z młodzieżą i chcieliby przekazać jej  swoją pasję sportową. Poprzez program pokazujemy gimnazjalistom, że warto być aktywnym fizycznie, gdyż ma to dobroczynny wpływ nie tylko na zdrowie, ale także na samopoczucie i poziom zadowolenia z życia.

Pierwsza edycja programu odbyła się w roku szkolnym 2013/2014 i zakończyła się ogromnym sukcesem. Wzięło w niej udział 50 wybitnych sportowców (w tym 27 olimpijczyków), którzy przeprowadzili łącznie niemal 2,5 tysiąca godzin zajęć, w których uczestniczyło ponad 1 200 gimnazjalistów z całej Polski.

Organizatorem programu jest Fundacja LOTTO Milion Marzeń, której jednym z celów jest zachęcanie do aktywności fizycznej. II edycja będzie realizowana w ścisłej współpracy i z dofinansowaniem
z Ministerstwa Sportu i Turystyki
.

Zapraszamy na stronę www.kumulacjaaktywnosci.pl/konkurs-dla-mistrzow-sportu/, gdzie znajdują się szczegółowe informacje i dokumenty, które należy wypełnić, chcąc wziąć udział w konkursie.

REGULAMIN PROGRAMU [plik PDF]