4 sierpnia 2014

Lisy najlepsze w Szczypiorno Cup 2014

Nie było niespodzianki w finale I Turnieju Piłki Ręcznej „Szczypiorno Cup”. Triumfatorem zmagań, które w ten weekend rozegrano w hali Kalisz Arena, została piąta siła Bundesligi, Fuechse Berlin. W finale popularne „Lisy” pokonały Górnika Zabrze 31:24. Patronat honorowymi imprezy byli prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Andrzej Kraśnicki oraz prezydent miasta Kalisza Janusz Pęcherz.

/Fot. faktykaliskie.pl

Początek finałowego starcia należał do zabrzan, którzy przed zejściem do szatni wypracowali sobie dwubramkową przewagę (15:13). Później jednak wiatr w żagle złapali szczypiorniści zza Odry, którzy w ostatnim kwadransie odskoczyli na bezpieczny dystans (31:24). Niemiecką drużynę poprowadzili do triumfu Petar Nenadić, Mattias Zachrisson, Konstantin Igropulo i Fredrik Petersen, którzy w sumie rzucili 25 bramek.

Trzecie miejsce w imprezie przypadło piłkarzom ręcznym KS Azoty Puławy. W spotkaniu o tę właśnie lokatę podopieczni Dragana Markovicia pokonali po wyrównanym boju Gaz System Pogoń Szczecin 28:26. Puławianie zapewnili sobie wygraną w ostatnich akcjach rywalizacji. Wynik ustalił najskuteczniejszy na parkiecie, reprezentant Czech Jan Sobol.

MVP turnieju został Mariusz Jurasik z Górnika Zabrze, który odebrał również statuetkę dla najlepszego strzelca. Tytuł najlepszego bramkarza zmagań trafił z kolei do Czecha Petra Stochla z Fuechse.

Pierwsza edycja turnieju „Szczypiorno Cup” przeszła do historii, ale organizatorzy już myślą o kolejnej. – Za przyjazd i grę serdecznie dziękuję wszystkim zespołom. Od trenerów i zawodników słyszę wiele pochlebnych opinii, dlatego zapewniam, że za rok także spróbujemy zorganizować taki turniej. Zależy nam, by był on cykliczny – oznajmił Edward Prus, przewodniczący komitetu organizacyjnego „Szczypiorno Cup”.

Klasyfikacja końcowa Szczypiorno Cup 2014:

1. Fuechse Berlin

2. Górnik Zabrze

3. KS Azoty Puławy

4. Gaz System Pogoń Szczecin

Wyróżnienia indywidualne:

najlepszy bramkarz – Petr Stochl (Fuechse Berlin)

najlepszy strzelec – Mariusz Jurasik (Górnik Zabrze)

MVP turnieju – Mariusz Jurasik (Górnik Zabrze)

Źródło: faktykaliskie.pl

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest