Strona główna | ZPRP | Premierowa edycja Szczypiorno Cup

Premierowa edycja Szczypiorno Cup

 

Już w ten weekend w Kaliszu odbędzie się premierowa edycja turnieju Szczypiorno Cup. Pierwszego dnia zmagań Górnik Zabrze zmierzy się Gaz-System Pogonią Szczecin, a Fuechse Berlin zagra z Azotami Puławy. W niedzielę przegrani spotkają się w meczu 3. miejsce, a zwycięzcy w finale. Patronat honorowy nad imprezą objęli prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Andrzej Kraśnicki i prezydent miasta Kalisza Janusz Pęcherz.

– Naszym celem jest uczczenie pamięci tych, którzy oddali zdrowie i życie, aby odzyskać niepodległość, za co zostali internowani w obozie w Szczypiornie i w tym miejscu zaczęli grać w szmaciankę, zwaną dzisiaj piłką ręczną, a potocznie szczypiorniakiem – tłumaczy Edward Prus, przewodniczący Rady Osiedla Szczypiorno i członek komitetu organizacyjnego turnieju.

Organizatorzy planują też rozegranie spotkania pomiędzy drużynami oldbojów z Kalisza i Ostrowa Wielkopolskiego.

Ideą tego turnieju było zaproszenie jak największej ilości reprezentantów Polski i myślę, że w 90% to się nam udało. Mamy zapewnienie, że wszystkie drużyny przyjadą w najmocniejszych składach, a zawodnicy potraktują mecze bardzo poważnie – podkreślają organizatorzy.

Bilety podzielono na dwie kategorie. Za wejściówkę na dwa sobotnie mecze gwarantującą miejsce w bocznych sektorach (kategoria A) trzeba będzie zapłacić 30 zł. Bilety kategorii B (sektory za bramkami) kosztować będą 20. W niedzielę oba mecze obejrzymy za 40 (kategoria A) lub 30 (kategoria B).

Dzieci do lat 5 oraz osoby niepełnosprawne na wózkach będą mogły obejrzeć zawody za darmo.

Turniej odbędzie się w Hali Sportowo-Widowiskowej „Kalisz Arena”. Jest to najnowocześniejsza hala sportowo-widowiskowa w Wielkopolsce.