28 lipca 2014

Dopinguj Polaków w Gdańsku i Gdyni!

Już za niecałe trzy tygodnie w Gdańsku oraz Gdyni rozpoczną się Mistrzostwa Europy Juniorów do lat 18. Między 14 a 24 sierpnia młodzi szczypiorniści rywalizować będą w Gdynia Arenie oraz Hali Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Śniadeckiego w Gdańsku.

– Bardzo nam zależy aby mistrzostwa były nie tylko kolejnym, po zeszłorocznym czempionacie juniorek, sukcesem organizacyjnym, ale także sportowym. Co warto podkreślić, WSTĘP NA WSZYSTKIE MECZE TURNIEJU JEST WOLNY! Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców piłki ręcznej, z Trójmiasta i jego okolic, całej Polski i Europy, tych, którzy zdecydują się spędzić urlop nad Bałtykiem, do wspierania Biało-czerwonych i pozostałych uczestniczących drużyn – mówi Anna Mędlińska, koordynator imprez Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Swój pierwszy mecz w ramach turnieju reprezentanci Polski rozegrają 14 sierpnia w Gdyni, a ich rywalkami będą Niemcy. We wstępnej fazie grupowej Biało-czerwoni zmierzą się jeszcze z Białorusią (15.08) i Czechami (17.08).

ZOBACZ PLAN GIER CAŁEGO TURNIEJU [plik PDF]

 

– Stawka w grupie jest bardzo wyrównana, trudno wskazać zdecydowanego faworyta do awansu do dalszych gier – mówi trener polskiej reprezentacji Rafał Kuptel.

Promocję do następnej fazy mistrzostw wywalczą po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.

– Będziemy koncentrować się na każdym kolejnym meczu, dlatego w tym momencie myślimy przede wszystkim o starciu z Niemcami, udany start w turnieju może mieć duży wpływ na nasze dalsze poczynania w tej imprezie – podkreśla szkoleniowiec.

Reprezentanci Polski mają za sobą szereg gier towarzyskich podczas turniejów w kraju oraz Niemczech i Rosji. W poniedziałek, 28 lipca, rozpoczęli ostatnie zgrupowanie, już w Gdyni, gdzie będą rywalizować w ramach ME. Niemal bezpośrednio przed początkiem imprezy na kilka dni udadzą się do domów, aby zregenerować siły przed grupowymi meczami.

Tymczasem w Dziale Organizacji Imprez ZPRP trwają ostatnie przygotowania do Turnieju: – Dopinamy ostatnie szczegóły organizacyjne, ale jesteśmy już w zasadzie gotowi na przyjazd drużyn, delegatów, sędziów i oficjeli. Najważniejsze, aby była to sportowo udana impreza dla naszego zespołu, a polscy kibice, którzy przyjdą dopingować Biało-czerwonych mieli dużo powodów do radości – dodaje Anna Mędlińska.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest