Strona główna | Europejskie Puchary | Polskie zespoły poznały rywali

Polskie zespoły poznały rywali

 

W Wiedniu odbyło się losowanie pięciu europejskich pucharów – dwóch męskich tj. Pucharu EHF i Challenge Cup oraz trzech kobiecych tzn. Pucharu EHF, Pucharu Zdobywców Pucharów i Challenge Cup. W sumie zagra w nich sześć polskich klubów.

Jako pierwsi z naszych drużyn zaprezentują się brązowi medaliście mistrzostw Polski, Górnik Zabrze. W 1. rudzie Pucharu EHF zespół Patricka Liljestranda już w pierwszy weekend września podejmie HC Zomimak-M. Rewanż zaplanowano tydzień później w Macedonii. W przypadku awansu górnicy wiedzą już, że następnym ich rywalem będzie białoruski SKA Mińsk.

Azoty Puławy grę w Challenge Cup rozpoczną w drugiej połowie listopadzie od 3. rundy. Ich przeciwnik również wywodzi się z Bałkanów. To finalista poprzedniej edycji tych rozgrywek serbska RK Metaloplastika Sabac.

Do rozgrywek kobiecych ZPRP zgłosił cztery kluby. Wszystkie do rywalizacji przystąpią w połowie listopada. KGHM Metraco Zagłębie Lubin może mówić  o braku szczęścia. Wicemistrzynie Polski w 3. rudzie Pucharu EHF zagrają z czwartą ekipą Bundesligi z ub. sezonu – TSV Bayer 04 Leverkusen. Innego finalistę z minionego sezonu trafił Vistal Gdynia. Zdobywczynie Pucharu Polski w 3. rundzie Pucharu Zdobywców Pucharów zagrają z rosyjską Zwezdą Zwenigorod.

Dwóch przedstawicieli będziemy mieli w Challenge Cup. Polskie zespoły występy w tych rozgrywkach rozpoczną od 3. rundy. Energa AZS Koszalin rozpocznie od wyjazdowego meczu z tureckim Ardesen GSK. Z kolei Pogoń Baltica Szczecin na początek podejmie zespół z Helsinek HIFK.

Mężczyźni
Puchar EHF – 1. runda (6/7 września – rewanż tydzień później)
Górnik Zabrze – HC Zomimak-M (Macedonia)

2. runda
SKA Mińsk – Górnik Zabrze/HC Zomimak-M

Challenge Cup – 3. runda (22/23 listopada – rewanż tydzień później)
RK Metaloplastika Sabac (Serbia) – KS Azoty Puławy

Kobiety
Puchar EHF
– 3. runda (15/16 listopada – rewanż tydzień później)
TSV Bayer 04 Leverkusen (Niemcy) – KGHM Metraco Zagłębie Lubin

PZP – 3. runda (15/16 listopada – rewanż tydzień później)
Zwezda Zwenigorod (Rosja) – Vistal Gdynia

Challenge Cup – 3. runda (15/16 listopada – rewanż tydzień później)
Ardesen GSK (Turcja) – Energa AZS Koszalin
Pogoń Baltica Szczecin – HIFK (Finlandia).