18 lipca 2014

Juniorzy zaczęli od wysokiej wygranej

Reprezentacja Polski juniorów występ w turnieju w rosyjskim Permie rozpoczęła od wysokiej wygranej nad Kazachstanem 53:28 (26:16). Trener Rafał Kuptel nie do końca był jednak zadowolony z postawy podopiecznych. Najwięcej uwag miał do gry w defensywie. W sobotę Biało-czerwoni zagrają z zespołem gospodarzy.

Turniej uświetnia 50-lecie Aleksandra Tuczkina, dwukrotnego mistrza olimpijskiego w piłce ręcznej (1988, 2000), eksprezesa klubu Permskie Niedźwiedzie. Tuczkin to jeden z najlepszych leworęcznych zawodników w historii dyscypliny. Organizatorzy planują, aby impreza odbywała się każdego roku. 

– Dałem pograć więcej zawodnikom, którzy takiej szansy nie otrzymali podczas niedawnego turnieju w Lubece. Kazachstan nie był zbyt wymagającym rywalem. Założenie było takie, aby każdą możliwą akcję zakończyć kontrą. Moi zawodnicy, w tym bramkarze, słabo wypadli w obronie. Powinniśmy maksymalnie stracić 20 bramek – ocenił trener Kuptel.

Polska, a także Serbia, Rosja i Białoruś to uczestnicy mistrzostw Europy, które w dniach 14-24 sierpnia odbędą się w Gdańsku i w Gdyni.

Wyniki:

grupa A
Serbia – Egipt 22:25
Egipt – Białoruś 24:25

grupa B
Rosja – Kazachstan 50:15

Kazachstan – Polska 28:53 (16:26)
POLSKA: Foluszny, Szot, Skrzyniarz – Mrozowicz, Kawka 1, Rolka 1, Brukwicki 1, Kowalczyk, Majdziński, Netz 8, Cichocki 9, Skibiński 8, Moryto 5, Bekisz 4, Mastalerz 7, Wypych, Pietruszko 3, Janikowski 6.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest