Strona główna | ZPRP | Juniorzy zaczęli od wysokiej wygranej

Juniorzy zaczęli od wysokiej wygranej

 

Reprezentacja Polski juniorów występ w turnieju w rosyjskim Permie rozpoczęła od wysokiej wygranej nad Kazachstanem 53:28 (26:16). Trener Rafał Kuptel nie do końca był jednak zadowolony z postawy podopiecznych. Najwięcej uwag miał do gry w defensywie. W sobotę Biało-czerwoni zagrają z zespołem gospodarzy.

Turniej uświetnia 50-lecie Aleksandra Tuczkina, dwukrotnego mistrza olimpijskiego w piłce ręcznej (1988, 2000), eksprezesa klubu Permskie Niedźwiedzie. Tuczkin to jeden z najlepszych leworęcznych zawodników w historii dyscypliny. Organizatorzy planują, aby impreza odbywała się każdego roku. 

– Dałem pograć więcej zawodnikom, którzy takiej szansy nie otrzymali podczas niedawnego turnieju w Lubece. Kazachstan nie był zbyt wymagającym rywalem. Założenie było takie, aby każdą możliwą akcję zakończyć kontrą. Moi zawodnicy, w tym bramkarze, słabo wypadli w obronie. Powinniśmy maksymalnie stracić 20 bramek – ocenił trener Kuptel.

Polska, a także Serbia, Rosja i Białoruś to uczestnicy mistrzostw Europy, które w dniach 14-24 sierpnia odbędą się w Gdańsku i w Gdyni.

Wyniki:

grupa A
Serbia – Egipt 22:25
Egipt – Białoruś 24:25

grupa B
Rosja – Kazachstan 50:15

Kazachstan – Polska 28:53 (16:26)
POLSKA: Foluszny, Szot, Skrzyniarz – Mrozowicz, Kawka 1, Rolka 1, Brukwicki 1, Kowalczyk, Majdziński, Netz 8, Cichocki 9, Skibiński 8, Moryto 5, Bekisz 4, Mastalerz 7, Wypych, Pietruszko 3, Janikowski 6.