Strona główna | Piłka Plażowa | PGNiG Polish Beach Handball Tour

PGNiG Polish Beach Handball Tour

 

W weekend, 18-20 lipca br. na warszawskiej plaży przy Moście Poniatowskiego rozegrany zostanie PGNiG Polish Beach Handball Tour – turniej piłki ręcznej plażowej. To piąte z sześciu tegorocznych zawodów, w których można zdobyć punkty zaliczane do mistrzostw Polski.

Impreza, w której udział weźmie dwanaście żeńskich i piętnaście męskich zespołów z całej Europy, zaliczana jest także do elitarnego cyklu European Beach Handball Tour. Wydarzeniu dodatkowo towarzyszyć będzie wiele innych sportowych atrakcji, nie tylko dla amatorów szczypiorniaka.

Na piątek, pierwszy dzień turnieju organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży. Jedną z nich jest trening z Arturem Siódmiakiem – byłym reprezentantem Polski w piłce ręcznej – a także mini turniej beach handballu oraz liczne konkursy i animacje. Dzieci i młodzież będą miały okazję trenować na boiskach, na których grać będą profesjonaliści.


Sobota i niedziela to przede wszystkim wiele sportowych emocji, związanych z meczami, rozgrywanymi jednocześnie na trzech boiskach. Udział w warszawskich zawodach potwierdziło dziewięć zespołów z zagranicy – między innymi z Norwegii, Hiszpanii, Holandii i Węgier oraz osiemnaście zespołów z Polski, w tym aktualni Mistrzowie – BHT Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, zdobywcy Pucharu Polski – BHT Auto Forum Petra Płock oraz Mistrzynie Polski – Reflex AZS AWF Volkswagen Poznań. Drużyny będą walczyć nie tylko o punkty w klasyfikacji EBT i Mistrzostw Polski, ale także o cenne nagrody finansowe i rzeczowe.  


Organizatorzy rozgrywek zadbają o to, by zachęcić do udziału w imprezie nie tylko pasjonatów piłki ręcznej. Oprócz zawodów dla profesjonalistów, turnieju młodzieżowego oraz treningu z Arturem Siódmiakiem, będzie można wziąć udział w zajęciach fitness na plaży oraz warsztatach pole dance.   

Na PGNiG Polish Beach Handball Tour składają się dwa trzydniowe turnieje – oprócz warszawskiej imprezy, kolejne zawody odbędą się w dniach 1-3 sierpnia w Gdańsku. Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Polska Piłka Ręczna oraz Fundacja Akademia Sportu Artura Siódmiaka. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz, a także Minister Sportu i Turystyki. W promocję imprezy włączyło się wiele znanych osób. Wśród nich, oprócz współorganizatorów wydarzenia, są między innymi piłkarka ręczna Kinga Byzdra i aktor Paweł Małaszyński.

PROGRAM TURNIEJU – plik pdf