16 lipca 2014

Dobry występ MKS Truso Elbląg

Dziewczęta MKS Truso Elbląg (rocznik 1996-97) bardzo dobrze zaprezentowały się podczas jubileuszowego 20 Internationale Lubecker Handballtage. Podopieczne Jerzego Ringwelskiego i Mariusza Iwankowskiego w kategorii juniorek młodszych zajęły drugie miejsce. Warto przypomnieć, że turniej główny w Lubece wygrała reprezentacja Polski juniorów.

Internationale Lubecker Handballtage to gigantyczne przedsięwzięcie, w którym wystąpiło 420 zespołów z 10 krajów.  Rozegrano ponad półtora tysiąca meczów w różnych kategoriach wiekowych, w większości na trawiastych boiskach, przy zmiennej pogodzie. Startujące po raz trzeci w tych zawodach juniorki młodsze MKS Truso zanotowały najlepszy występ w historii swoich występów (w poprzednich latach były dziewiąte i trzecie.).

Zespół trenerów Ringwelskiego i Mariusza Iwankowskiego w ciągu trzech dni turnieju, pod koniec czerwca, rozegrał w sumie dziewięć meczów. Porażki zaznał dopiero w finale, ulegając VFL Bed Schwartan 8:14.

Częstotliwość gier wymagała żelaznej kondycji, doświadczenia i maksymalnej koncentracji, zwłaszcza w fazie play off. Juniorki młodsze Truso zachowały siły do samego końca.

Po zakończeniu oficjalnej rywalizacji doszło jeszcze do towarzyskiej potyczki dziewcząt z Truso z drużyną gwiazd, złożoną z innych najlepszych niemieckich zawodniczek z tej kategorii. To spotkanie elblążanki wygrały.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest