9 lipca 2014

Niemcy jednak zagrają w Katarze

Pomimo przegranej w kwalifikacyjnym dwumeczu z reprezentacją Polski, Niemcy jednak zagrają na styczniowych mistrzostwach świata w Katarze. Nasi zachodni sąsiedzi otrzymali bowiem od IHF dziką kartę i w stawce 24 finalistów zastąpią Australijczyków.

Biało-czerwoni wyeliminowali Niemców, ale obie drużyny i tak moga ponownie zmierzyć się w Katarze /Fot. N.Barczyk

Po dwóch porażkach w  fazie play-off z Polską (24:25 i 28:29) Niemcy nie zakwalifikowali się na przyszłoroczny czempionat globu, konsekwencją czego było nie przedłużenie kontraktu z trenerem Martinem Heuberger. Przypomnijmy, że wcześniej nie zobaczyliśmy już Niemców podczas IO Londyn 2012 oraz ME Dania 2014.

"Obecnie federacja Oceanii nie należy do Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej. W związku z tym Rada IHF postanowiła przeznaczyć miejsce dla innej federacji na zasadzie dzikiej karty" – tłumaczy swoją decyzję międzynarodowa federacja.

Tak więc na miejsce mistrzów Oceanii Australijczyków, zajął najlepszy zespół z poprzednich mistrzostw świata, który nie zdołał zakwalifikować się do katarskiego czempionatu, czyli Niemcy, którzy w Hiszpanii uplasowali się na 5. pozycji.

MŚ w Katarze odbędą się w dniach 15 stycznia – 1 lutego 2015 roku. Ceremonia losowania grup odbędzie się w niedzielę 20 lipca o godzinie 20.30 czasu polskiego.

Finaliści XXIV MŚ:

Europa: Hiszpania (obrońca tytułu), Francja, Dania, Chorwacja, Polska, Słowenia, Szwecja, Rosja, Austria, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Czechy, Macedonia, Niemcy

Azja: Katar (gospodarz), Bahrajn, Iran, Zjednoczone Emiraty Arabskie

Afryka: Algieria, Tunezja, Egipt

Panameryka: Argentyna, Brazylia, Chile

 

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest