7 lipca 2014

Byczki i Petra najlepsze na Starym Rynku

BHT Byczki Kowalewo Pomorskie wśród pań i BHT Auto Forum Petra Płock wśród panów triumfatorami Turnieju Piłki Ręcznej Plażowej o Puchar Prezydenta Miasta Płocka, imprezy zaliczanej do cyklu Mistrzostw Polski. – Organizacja była perfekcyjna, a sportowa rywalizacja na płockim Starym Rynku stała na najwyższym poziomie – zgodnie podkreślają wszyscy uczestnicy.

Atmosfera znakomita, plaża przed ratuszem prezentowała się przepięknie, do tego wysoki poziom sportowy. Widać, że organizatorzy włożyli mnóstwo pracy i wysiłku w przygotowanie tej imprezy. Panowie, czapki z głów! – podkreśla Andrzej Jaworski, wiceprzewodniczący Komisji ds. piłki ręcznej plażowej ZPRP, zarazem sędzia główny i delegat plażówki.

– Nieprzypadkowo wybór padł na Stary Rynek. Chcieliśmy, by jak najwięcej osób poznało ten widowiskowy sport. Myślę, że to będzie świetna promocja tej dyscypliny, do której zresztą garnie się coraz więcej młodych ludzi. A my chcemy, by było ich jak najwięcej. Żeby w przyszłości stanowili o sile polskiej reprezentacji – mówi zawodnik, a jednocześnie prezes BHT Auto Forum Petra Artur Niesłuchowski.

Na płockiej starówce w sumie rywalizowało 19 ekip (11 męskich i 8 żeńskich). Wśród pań triumfowała drużyna BHT Byczki Kowalewo Pomorskie, która w finale pokonała Reflex AZS AWF Volkswagen Poznań. Finał był rozgrywany na raty. Wszystko przez ulewę, która przeszła nad Płockiem. Deszcz wypłoszył z trybun kibiców, ale kiedy ustał wszyscy wrócili na miejsca. W finale panów, po zaciętym pojedynku, zawodnicy BHT Auto Forum Petra pokonali aktualnego wicemistrza Polski – ekipę Damy Radę Inowrocław.

Kolejne zawody cyklu Mistrzostw Polski zostaną rozegrane w Warszawie (19-20.07) i Gdańsku (2-3.08). Sezon zakończy turniej o Puchar Polski w Świnoujściu (15-17.08).

Turnieju Piłki Ręcznej Plażowej o Puchar Prezydenta Miasta Płocka 2014

Klasyfikacja końcowa kobiet:

1. Byczki Kowalewo Pomorskie

2. Reflex Volkswagen Poznań

3. Relax AZS AWF Warszawa

4. Piotrkowianin Juko Piotrków Trybunalski

5. KPR Ruch Chorzów

6. Warszawa Skład

7. Red Hot Czili Buk

8. Fposy Płock (MMKS Jutrzenka Płock)

Klasyfikacja końcowa mężczyzn:

1. Auto Forum Petra Płock

2. Damy Radę Inowrocław

3. Piotrkowianin Juko Piotrków Trybunalski

4. Vambresia Wąbrzeźno

5. Rondel Team Legnica

6. Orły Olsztyn

7. Handball 2013 Koszalin

8. Beach Boys Wa-wa

9. Petra Płock ’96

10. Petra Płock ’97

11. Copacabana Sierpc

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest