3 lipca 2014

O plażowe punkty na płockiej starówce

Wielkimi krokami zbliża się kolejne święto szczypiorniaka w Płocku. Już w ten weekend w malowniczej scenerii płockiej starówki odbędzie się pierwsza edycja Turnieju Piłki Ręcznej Plażowej o Puchar Prezydenta Miasta Płocka. Na dwóch boiskach rywalizować będą ze sobą żeńskie i męskie ekipy, walczące o punkty cyklu mistrzostw Polski.

Przygotowania do turnieju idą pełną parą – Prace na Starym Mieście zaczęliśmy już w poniedziałek. Z biegiem czasu pojawiają się tam kolejne obiekty, cały czas coś się dzieje – mówi Artur Niesłuchowski, prezes głównego organizatora zawodów, BHT Petra Płock.

– Mamy nadzieję, że wszystko pójdzie po naszej myśli, bo jak na razie turniej zapowiada się wspaniale. Dzięki sponsorom głównym, miastu Płock oraz PKN Orlen, mogliśmy przygotować wiele atrakcji i postarać się, aby nasze zawody były na jak najwyższym poziomie  dodaje.

Łącznie na płockiej starówce rywalizować będzie ze sobą dwadzieścia zespołów, które zmierzą się w dwóch kategoriach – żeńskiej i męskiej.

Wśród kobiet wystąpią drużyny BHT Piotrkowianin JUKO Piotrków Trybunalski, Reflex AZS AWF Volkswagen Poznań, KPR Ruch Chorzów, KS Red Hot Czili Buk, Warszawa Skład, Relax AZS AWF Warszawa, BHT Byczki Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie oraz debiutująca na piasku Jutrzenka Płock.

Z drużyn męskich, które już w sobotę zameldują się w Płocku sześć rywalizować będzie o punkty, które dopisze się im do oficjalnego rankingu mistrzostw Polski. Są to gospodarz BHT Auto Forum Petra Płock, a także BHT Piotrkowianin JUKO Piotrków Trybunalski, BHT Vambresia-REFLEX Wąbrzeźno, BHT Orły Olsztyn, BHT Damy Radę Inowrocław oraz Handball 2013 Koszalin.

Ponadto wystąpią zespoły SMS Rondel Team Legnica, BHT Copacabana Sierpc oraz Beach Boys Warszawa.

Bardzo cieszymy się, że tyle zespołów weźmie udział w naszym turnieju – nie ukrywa zadowolenia zawodnik Petry, Adrian Fiodor.

Organizatory mają nadzieję, że zawody przyciągną wielu kibiców, którzy przyjdą wspierać swoje drużyny. Z myślą o tych, którzy nie będą mieli fizycznej możliwości pojawienia się na turnieju przygotowano transmisję on-line ze wszystkich spotkań, które oglądać będzie można pod adresem: https://new.livestream.com/Superliga-TV

Turniej potrwa dwa dni. Pierwsze, inauguracyjne spotkanie rozegrane zostanie w sobotę, 5-go lipca o godzinie 9.00. Oficjalne otwarcie zawodów planowane jest na godzinę 12.00. Wstęp na wszystkie mecze jest wolny. Turniej poprzedzi piątkowy camp piłki ręcznej plażowej, który poprowadzi Artur Siódmiak.

Głównymi sponsorami turnieju są PKN Orlen oraz Miasto Płock.

PLAN TURNIEJU:

Sobota: 9.00 – 18.00, 12.00 – oficjalne otwarcie

Niedziela: 9.00 – 16.45, 16.00 – finał, 16.45 – oficjalne zakończenie

 

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest