Strona główna | Handball Polska | Ukazał się nr 86 Handball Polska

Ukazał się nr 86 Handball Polska

 

Ukazał się nr 86 magazynu „Handball Polska”. Czasopismo jest dystrybuowane w sieci Kolportera” oraz w salonach EMPiK. Można je również nabyć w siedzibie Związku.
W najnowszym numerze na czoło wydarzeń oczywiście wybijają się, jakże udane, występy polskich reprezentacji – seniorek i seniorów. Obie reprezentacje w ciągu tego samego dnia zakwalifikowały się do imprez rangi mistrzowskiej. Najpierw w Brnie „Aniołki Rasmussena” dokonały rzeczy prawie niemożliwej. Idealnie odrobiły straty z pierwszego meczu z Czeszkami i zagrają w finałach mistrzostw Europy. Potwierdziły tym, że występ w serbskim mundialu nie był dziełem przypadku. Później na boisko w Magdeburgu wyszły ekipy Niemiec i Polski. Biało-czerwoni drugi raz ograli rywali i mogą planować styczeń w Katarze.  Tam zostaną rozegrane mistrzostwa świata. Dzięki temu wybrańcy Michaela Bieglera nie muszą się już obawiać, że przed „naszym” EHF Euro 2016 nie zagrają o punkty. Kobieca reprezentacja już poznała grupowe rywalki czempionatu naszego kontynentu, z którymi przyjdzie im się mierzyć pod koniec roku na Węgrzech.  Zespół współgospodarza imprezy, Hiszpania i Rosja do łatwych przeciwników nie należą, ale to tylko jeszcze bardziej mobilizuje Polki.

W tym sezonie na finiszu Ligi Mistrzów polskiej drużyny zabrakło w najlepszej czwórce. Emocje jednak były podobne jak przed rokiem. Sukces SG Flensburg-Hendewitt wskazuje, że piłka ręczna jest wspaniała, ale też i bardzo nieprzewidywalna.
 
Na naszych łamach podsumowaliśmy sezon PGNiG Superligi.  Mistrzowskie tytuły zachowały kluby z Lublina i Kielc. W barwach drużyny ze Świętokrzyskiego w nowych rozgrywkach zobaczymy Marina Sego. Były już bramkarz Orlenu Wisły Płock wyjaśnia okoliczności zmiany pracodawcy.
Sezon halowy za nami, ale w najlepsze trwają rozgrywki o tytuł najlepszych drużyn na piasku. Ta odmiana piłki ręcznej zdobywa coraz większe grono zwolenników, a włodarze kolejnych miast decydują się na organizację turniejów o punkty mistrzostw Polski. 
Trzecia edycja akcji „Szczypiorniak na Orlikach”, w której udział wzięło ponad 14 tys. zawodników i zawodniczek, dobitnie wskazuje, że narodowe reprezentacje Biało-czerwonych nie muszą specjalnie martwić się o następców. Dodatkowo Związek w porozumieniu z Ministerstwem Sportu i Turystyki przygotowuje projekt, który zakłada powstanie kilkudziesięciu ośrodków szkoleniowych piłki ręcznej w całej Polsce. 
Czwarty  odcinek materiałów szkoleniowym poświęciliśmy „Ćwiczeniom doskonalącym umiejętności gry na pozycji obrotowego”. 
W kolejnym konkursie można wygrać pięć notatników z podkładkami oznaczonymi logotypem EHF Euro 2016. Zapraszamy do lektury.