27 czerwca 2014

LKS Orzeł Łękawica mistrzem Podbeskidzia

Jest nowy mistrz Podbeskidzia w piłce ręcznej dziewcząt! To drużyna LKS Orzeł Łękawica prowadzona przez trenera Sebastiana Mojżesza! W sobotę (21 czerwca) w Węgierskiej Górce finiszowała Podbeskidzka Liga Amatorska Piłki Ręcznej Dziewcząt. Rywalizacja pomiędzy szczypiornistkami trwała od września 2013 roku. Sezon zapisał się w annałach jako najbardziej zacięty w dotychczasowej historii. O prym na Podbeskidziu do ostatniej kolejki walczyło sześć drużyn!

Ostatecznie sukces odniósł lider tabeli – drużyna z Łękawicy. Wicemistrzostwo ponownie zdobył Żywiec. Najniższe miejsce na podium przypadło drużynie PTG Sokół w Gminie Czernichów, która również pośrednio zrzuciła na 6 miejsce zeszłorocznych mistrzów – Bystra Team Ciapki (GimBystra podzieliła się na dwa zespoły). Mistrzem Żywiecczyzny została ekipa LKS Orzeł Łękawica, a Mistrzostwo Ziemi Bielskiej przypadło drużynie Bystra Team Ciapki.

Najlepszą strzelczynią okazała się Dominika Pach. Występująca w barwach drużyny Bystra Team Ciapki zawodniczka "ustrzeliła" w tym sezonie 135 bramek.

– Widowiskowe bramki, zacięte mecze i towarzyszące im kontrowersje. Wszystko to pokazuje, jak bardzo dziewczyny są zaangażowane w to co robią. Jeśli jest to tylko wykonalne to spodziewam się, że kolejny sezon będzie jeszcze bardziej zacięty – mówi Jarosław Dudek, sędzia i koordynator Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt.

Teraz szczypiornistki udają się na zasłużone wakacje. Do rywalizacji w nowym sezonie 2014/2015 mają przystąpić 20 września w Łękawicy.

KOMUNIKAT KOŃCOWY – plik pdf

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest