Strona główna | ZPRP | Wielki Finał Pucharu VWP Mini Handball

Wielki Finał Pucharu VWP Mini Handball

 

Za nami niesamowite sportowe emocje w wykonaniu najmłodszych rywalizujących w Wielkim Finale jubileuszowej V edycji Pucharu Volkswagen Poznań Mini Handball. W zawodach uczestniczyło 11 szkół zaangażowanych w projekt z obszaru poznańskiej Wildy, Antoninka oraz Swarzędza. W tym roku bezkonkurencyjni okazali się młodzi szczypiorniści ze Szkoły Podstawowej nr 21.

Przypomnijmy, że w Pucharze Volkswagen Poznań Mini Handball uczestniczą piętnastoosobowe drużyny trzecioklasistów, którzy w ciągu roku szkolnego uczą się gry w piłkę ręczną, a następnie sprawdzają swoje możliwości w turniejach przygotowanym przez Volkswagen Poznań. W sumie w ciągu roku zrealizowano 22 rozgrywki, w czasie których młodzi zawodnicy zdążyli zarazić się pasją do piłki ręcznej.

– Efekty tych kilku miesięcy wytężonej pracy na treningach i lekcjach WF-u widać na boisku. Dzieciaki grają z takim zaangażowaniem i energią, że my, dorośli powinniśmy się od nich uczyć – przekonuje Monika Hajbowicz, Kierownik Działu Komunikacji VWP.

Niedzielny Finał był zwieńczeniem ciężkiej, całorocznej i systematycznej pracy zawodników i trenerów. Młodzi sportowcy dawali z siebie wszystko, aby uzyskać jak najlepszy wynik. „Mocną stroną finału jest jego rozmach. Dzieci rozgrywają mecze na trzech równoległych boiskach – ciągle coś się dzieje. Ponad to obraz z boisk wyświetlany był na ogromnym telebimie, dzięki czemu zawodnicy mogli poczuć się jak prawdziwe gwiazdy sportu.”- stwierdziła po Finale Karolina Peda, która jest menadżerką oraz zawodniczką AZS AWF Volkswagen Poznań.

Wróćmy jednak do tego, co w tym dniu było najważniejsze- czyli do sportowej rywalizacji. Ta przebiegała naprawdę na wysokim poziomie- „Chwilami  zastanawiałem się czy na pewno oglądamy rozgrywki dzieciaków, trzecioklasistów czy to może już profesjonalni sportowcy po wielu latach treningu” zauważył Stanisław Igel, trener poznańskich akademiczek.

Niedzielny Finał zakończył się zwycięstwem drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 21. Pokonali oni w finale swoich kolegów z SP 4 ze Swarzędza. W meczu o 3 miejsce zwycięstwo odnieśli szczypiorniści z SP 5, którzy wygrali z zespołem z SP 46.