Strona główna | Piłka Plażowa | Młodzież walczyła na piasku o medale MP

Młodzież walczyła na piasku o medale MP

 

Już po raz czwarty szczecińska plaża Jeziora Dąbie, gościła młodzież z całej Polski, walczącą o medale Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Plażowej – Hurtostal 2 Szczecin 2014. W zawodach łącznie wzięło udział 54 zespoły, przez trzy dni rozegrano 168 spotkań, które wyłoniły zwycięzców w sześciu kategoriach.

Rosnąca popularność beachhandbalu, spowodowała, że rywalizacja odbywała się na trzech boiskach. Oprócz stałych bywalców, którzy od początku przekonali się plażowej odmiany piłki ręcznej, pojawiły się nowe kluby, wśród nich takie firmy jak BHT Auto Forum Petra Płock oraz Damy Radę Inowrocław.

>Cieszy fakt, że pionierskie kluby plażówki seniorskiej, zaczynają dbać o swoje zaplecze w postaci młodzieży, co automatycznie przekłada się na poziom zawodów, a co za tym idzie promocję dyscypliny. Pogoda w tym roku nie była łaskawa dla uczestników. W ciągu trzech dni Mistrzostw grające zespoły nawiedzały ulewy, wichury, zimno i chyba w nagrodę, na zakończenie piękne słońce. Jednak po raz kolejny młode piłkarki i piłkarze ręczni (wraz z sędziami), pokazali fantastyczny charakter, nie przerywając gry, gdy warunki atmosferyczne nie były sprzyjające.

– Z optymizmem patrzymy na przyszłość młodzieżowego beachhandballu, wszystkie zespoły wyjechały ze Szczecina zadowolone i „zakochane" w plażówce, obiecując swoją obecność na kolejnych Mistrzostwach – ocenił jeden z organizatorów Damian Jurkiewicz.

W zawodach łącznie wzięło udział 54 zespoły, przez trzy dni rozegrano 168 spotkań, które wyłoniły zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Medaliści  Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej Plażowej

MŁODZICZKA
1. Sambor Tczew
2. CKS Szczecin<
3. UKS Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie

MŁODZIK
1. KSPR Gwardia Koszalin
2. Drawianka Drawno
3. UMKS Dąbie

JUNIORKA MŁODSZA
1. Victoria Świebodzice

2. SMS Junior Wrocław
3. Drawianka Drawno

JUNIOR MŁODSZY
1. BHT Auto Forum Petra 97 Płock

2. MOSiR Mysłowice
3. BHT HANDBALL Koszalin

JUNIORKA
1. Sambor Tczew 1

2. UKS Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie
3. Sambor Tczew 2

JUNIOR
1. BHT Auto Forum Petra 96 Płock

2. Gimnazjum 4 Inowrocław
3. Damy Radę Inowrocław

KOMUNIKAT KOŃCOWY – plik pdf