Strona główna | Rozgrywki Młodzieżowe | Zrobić zdjęcie dla radości

Zrobić zdjęcie dla radości

 

Trzecia edycja turnieju finałowego akcji „Szczypiorniak na Orlikach”, który rozgrywany jest w Częstochowie, dotarła do fazy półfinałów. Zwycięzcy tej rywalizacji w nagrodę zagrają o złote medale przed meczem kwalifikacyjnym EHF Euro 2014 kobiet Polska – Czarnogóra. 

Mecze pierwszego dnia turnieju odbywały się na ośmiu boiskach, oprócz Częstochowy także w Olsztynie i Konopiskach.  Drużyny na ogół poradziły sobie z upałem przekraczającym 30 stopni. W środę zostaną rozegrane półfinały i mecze o poszczególne miejsca.

Jednym z półfinalistów została drużyna chłopców z Legnicy SP 9. Udało się nam porozmawiać z przedstawicielami tej ekipy.

– Wiadomo, że jest ciężej niż hali, ale oblewamy się wodą. Doświadczeni trenerzy pomagają nam, doradzają jak mogą – powiedział zawodnik, Mikołaj Sulisz.
Zdaniem szkoleniowca, Tomasza Dobrołowicza młodzież bez większych problemów przystosowała się do otwartych boisk. – Za moich czasów grało się na boiskach asfaltowych, gdzie łatwiej było o kontuzję. Tu jest trochę inaczej. Orliki fajnie są przystosowane. Mamy wszystko co potrzebne jest do gry w piłkę ręczną. Boisko ma odpowiednie wymiary, są piłkochwyty. Myślę, że dla promocji piłki ręcznej w Polsce jest to bardzo, bardzo dobry pomysł – podkreślił trener legniczan.
Uczestnikom podoba się specyficzna punktacja turniejowa, zgodnie z którą można otrzymać bonusy również za wygranie połowy spotkania. – Zawsze mówimy, że po każdej połowie zaczynamy mecz od zera. Nie jesteśmy przyzwyczajeni do takiej punktacji, ale radzimy sobie z tym – dodał Sulisz.
– Myślę, że można nieco zmodyfikować zasady turnieju i dedykować go klasom czwartym i piątym. Szóste klasy mają dużo rozgrywek, w tym Szczypiorniak na Orlikach. Warto by jeszcze zainwestować w promocję na niższym szczeblu – zauważył szkoleniowiec.
Fot. Pressfocus

Obaj rozmówcy zgodnie przyznali, że nie mieli jeszcze okazji do obejrzenia na żywo meczu zespołu narodowego kobiet. Młodzi adepci szczypiorniaka bardzo chwalili możliwość spotkania się z kadrą seniorek. – Znaczyło ono dla nas bardzo dużo. Mogliśmy się różnych rzeczy podpytać i zrobić na pamiątkę samo zdjęcie dla radości – zakończył uśmiechnięty Sulisz.


Terminarz meczów półfinałowych (11.06.)

dziewczęta
Kwidzyn SP 4 – Zielonka SP2
Ruda Sląska SP 13 – Gniezno SP 

chłopcy
Kraków SP 101 – Płock SP 23
Zawiercie SP 6 – Legnica SP 9
Komplet wyników na stronie www.szczypiorniaknaorlikach.pl