Strona główna | ZPRP | 200 meczów Ikera Romero

200 meczów Ikera Romero

 

Tuż przed meczem Polska – Hiszpania odbyła się uroczystość, podczas której uhonorowano kończącego reprezentacyjną karierę Ikera Romero. Spotkanie przeciwko Biało-czerwonym było dwusetnym występem doświadczonego Hiszpana w drużynie narodowej. Wieloletni kapitan hiszpańskiej ekipy otrzymał pamiątkowe statuetki z rąk Prezesów obu federacji – Andrzeja Kraśnickiego oraz Francisco V. Blazqueza.

/Fot. N.Barczyk

Obecnie Romero występuje wraz z Bartłomiejem Jaszką w ekipie niemieckiej Bundesligi Fuechse Berlin. Wcześniej reprezentował barwy czterech hiszpańskich klubów, w tym przez osiem lat FC Barcelony Borges. Z reprezentacja Hiszpanii odniósł wiele sukcesów, ma na swoim koncie medale igrzysk olimpijskich oraz mistrzostw świata i Europy.

– Jestem zachwycony atmosferą w Ergo Arenie, publiczność była niesamowita, bardzo się cieszę, że mogłem rozegrać swój ostatni mecz w kadrze w tak wspaniałych okolicznościach. Dziękuje za tę możliwość trenerowi Cadenasowi oraz polskiej federacji – podkreślał po meczu zawodnik.

W czwartek Iker Romero opuścił kolegów i wrócił do Hiszpanii, podczas wtorkowego rewanżu obu drużyn w Płocku w składzie mistrzów świata zastąpi go Joan Canellas.