5 czerwca 2014

Szczypiorniak na Orlikach 2014 – Finał

Już w najbliższy poniedziałek w Częstochowie rozpocznie się wielki finał akcji „Szczypiorniak na Orlikach 2014”. W turnieju finałowym wezmą udział 32 zespoły, które zajęły I miejsca w swoich kategoriach w finałach wojewódzkich, a więc 16 zespołów dziewcząt i 16 zespołów chłopców. Spotkania o złote medale zaplanowano bezpośrednio przed środowym meczem Polska – Czarnogóra w kwalifikacjach ME 2014.

 „Szczypiorniak na Orlikach” jest projektem mającym na celu popularyzację piłki ręcznej wśród dzieci, młodzieży, a także nauczycieli wychowania fizycznego w szkołach podstawowych. Organizatorami turnieju „Szczypiorniak na Orlikach 2014” są  Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki,  a Partnerem jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A Sponsor Strategiczny Polskiej Piłki Ręcznej.

Poprzednie edycje imprezy, których finały miał miejsce dwa lata temu w Katowicach oraz przed rokiem w Zielonej Górze, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem młodzieży z całej Polski, liczba zgłaszających się do udziału drużyn rośnie z każdym kolejnym rokiem.

W tegorocznych rozgrywkach uczestniczą dzieci urodzone w roku 2001 i młodsze.

W poniedziałek do Częstochowy zawitają zwycięzcy wojewódzkich kwalifikacji, 16 drużyn dziewcząt i 16 drużyn chłopców wystąpi w turnieju finałowym. Decydujące spotkania zostaną rozegrane w środę, 11 czerwca, tuż przed meczem kwalifikacyjnym do finałów Mistrzostw Europy kobiet 2014, w którym zmierzą się reprezentacje Polski i Czarnogóry.

– Możliwość zobaczenia na żywo czwartej drużyny świata, która swoją walecznością podczas serbskiego czempionatu podbiła serca tych dzieciaków, w dodatku w pojedynku z aktualnymi mistrzyniami Europy i wicemistrzyniami Igrzysk Olimpijskich w Londynie, to dla tych dzieciaków ogromne przeżycie – podkreślają trenerzy młodych szczypiornistów.

Uroczyste rozpoczęcie turnieju zaplanowano na poniedziałkowy wieczór w Hali Sportowej Częstochowa.

Szczegółowy plan gier oraz wyniki znaleźć można na stronie www.szczypiorniaknaorlikach.pl. Zapraszamy też na fanpage „Szczypiorniak na Orlikach” na Facebook’u.

SZCZYPIORNIAK NA ORLIKACH 2014 – FINAŁ – KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY [plik PDF]

Dodatkowo, organizatorzy zapewniają wszystkim drużynom uczestniczącym w turnieju finałowym „Szczypiorniak na Orlikach 2014” atrakcyjne nagrody w postaci:

– strojów do gry (koszulka z numerem, spodenki),

– piłek do gry w piłkę ręczną,

– pamiątkowych medali,

– zwycięskie drużyny otrzymają ponadto dyplomy i puchary. 

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest