4 czerwca 2014

Zniwelować błędy przed sobotą

Podczas pomeczowej konferencji prasowej przedstawiciele hiszpańskiej drużyny podkreślali znakomitą atmosferę w Ergo Arenie. Z kolei Piotr Chrapkowski zapewniał: -Jako zespół wiemy, że nie zrealizowaliśmy założeń taktycznych, musimy przed meczem z Niemcami zniwelować te błędy. Wiemy, co poprawić, w czwartek i piątek mamy jeszcze treningi i jesteśmy w stanie to zrobić.

Manolo Cadenas (trener Hiszpanii): Dziękuję polskiej federacji za to zaproszenie. Dla mnie to ogromna przyjemność, grac tu przy takiej wspanialej publiczności, w Polsce czuję się już jak w domu. Dzisiejszy mecz był spotkaniem towarzyskim. Zagraliśmy tutaj na większym luzie, nie ciążyła na nas żadna presja, bo jak wspomniałem był to mecz towarzyski. Polski zespół jest w innej sytuacji, w sobotę czeka ich ważny pojedynek z Niemcami i jestem przekonany, że Polacy zagrają dobre spotkanie. Dla mnie bardzo ważny był fakt, że mogliśmy pożegnać dziś Ikera Romero. Jest to wielki zawodnik, miał on duży wpływ na każdy zespół w jakim grał.

Michael Biegler: Mogę się dołączyć do słów Manolo Cadenasa. Jestem wdzięczny za tę otoczkę, jaką stworzyli kibice, wszyscy widzieliśmy ich pomoc dla naszej drużyny. Ilość błędów była zbyt wysoka w pierwszej połowie. Podstawowe reguły gry nie funkcjonowały w naszym zespole, staraliśmy się poprawić naszą postawę w czasie meczu i w drugiej połowie było już lepiej. Przecz meczem pytano nas dlaczego te spotkanie rozegramy i jestem zadowolony, że go rozegraliśmy. Dziś błędy mogły się zdarzyć, ale nie możemy ich powtórzyć w sobotę. Nasza postawa to nie jest nowa sytuacja, mieliśmy taką samą sytuację na turniejach w Niemczech czy na Węgrzech. Będziemy starać się zminimalizować ilość tych błędów, tak jak to robiliśmy na tych wspomnianych turniejach.

Iker Romero (rozgrywający Hiszpanii): Chciałbym podziękować za to zaproszenie, za możliwość gry przed taką publicznością.  Było to moje dwusetne, ostatnie spotkanie w reprezentacji. Rozegrałem je przeciwko bardzo dobrej drużynie Polski, dziękuję Manolo za tę możliwość, życzę Polakom szczęścia przeciwko Niemcom. Będą to dwa mecze prawdziwej wojny.

Piotr Chrapkowski (rozgrywający): Po pierwsze gratuluję Hiszpanom zwycięstwa, a Ikerowi dwusetnego meczu oraz wspaniałej kariery reprezentacyjnej. Jako zespół wiemy, że nie zrealizowaliśmy założeń taktycznych, musimy w meczu z Niemcami zniwelować błędy. Dziś mieliśmy mecz przygotowania, przetarcia się, wiemy, co poprawić. W czwartek i piątek mamy jeszcze treningi i jesteśmy w stanie to zrobić.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest