Strona główna | Handball Polska | Ukazał się nr 85 Handball Polska

Ukazał się nr 85 Handball Polska

 

Ukazał się nr 85 magazynu „Handball Polska”. Czasopismo jest dystrybuowane w sieci Kolportera” oraz w salonach EMPiK. Można je również nabyć w siedzibie Związku.

W najnowszym numerze przygotowaliśmy kibiców na wielkie emocje, których będą świadkami w pierwszej połowie czerwca. Oj będzie się działo! W sumie nasze seniorskie reprezentacje (mężczyźni i kobiety) rozegrają w tym okresie aż sześć meczów, w tym cztery w kraju. Na czoło tych wydarzeń zdecydowanie wybija się rywalizacja polsko-niemiecka. Przewrotny los sprawił, że jedna z tych drużyn nie pojedzie na przyszłoroczne mistrzostwa świata.

Już można sobie wyobrażić tumult zgotowany 7 czerwca przeciwnikom w „świątyni” Ergo Arena. Nie zapominajmy, że mecz w Gdańsku to tylko połowa drogi do Kataru. Druga jej część rozpocznie się tydzień później w Magdeburgu. Zwycięzca będzie tylko jeden.

Przeprowadziliśmy wywiad z naszym przedstawicielem w Budeslidze. Bartosz Jurecki przyznał, że gdyby Niemcy nie zakwalifikowali się, to byłby dla nich straszliwy kataklizm. Absolutnie nie mamy nic przeciwko temu, aby tak właśnie się stało, Jako przystawkę do tej batalii można potraktować spotkania Biało-czerwonych z aktualnymi mistrzami świata z Hiszpanii. Nikt z naszych zawodników nie zna lepiej handballu w wersji hiszpańskiej niż Mariusz Jurkiewicz. Rozmowa z nim to prawdziwa uczta dla ducha.

Trudne zadanie czeka także nasze panie, którą chcą potwierdzić, że miejsce wywalczone kilka miesięcy temu w Serbii nie było dziełem przypadku. Czwarta drużyna globu w kwalifikacjach Euro 2014 podejmie Czarnogórę, a zaraz potem pojedzie na mecz o wszystko do Czech.

Kibice na co dzień nie widzą ich pracy. To zrozumiałe, że fani piłki ręcznej koncentrują się na wspaniałych golach czy interwencjach bramkarskich. Nierzadko nie byłoby jednak tak efektownych akcji, gdyby nie praca „osób z cienia”, jak sam o sobie mówi Maciej Ręgwelski, psycholog reprezentacji Polski mężczyzn.

Gdańsk będzie jednym z czterech miast-gospodarzy Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn (15-31 stycznia) 2016. Na kibiców, którzy zdecydują się w tym okresie odwiedzić miasto oprócz sportowych emocji czeka wiele atrakcji. Proponujemy rajd po najciekawszych miejscach tego miasta.

Trzeci odcinek materiałów szkoleniowym poświęciliśmy „Ćwiczeniom doskonalącym elementy ataku i obrony bez rzutu na bramkę”.

Osiem zespołów męskich i osiem drużyn kobiecych powalczy w tym roku w sześciu turniejach o tytuł mistrza Polski w piłce ręcznej plażowej. Organizatorzy zapowiadają szereg atrakcji. Warto zapoznać się z terminarzem i w ten wakacyjny czas spróbować odwiedzić choćby jedną z miejscowości, gdzie toczyć się będzie rywalizacja na piasku.

Część historyczno-wspomnieniową przeznaczyliśmy na przypomnienie sylwetek Jerzego Garpiela i Piotra Konitza, gwiazd naszego szczypiorniaka z końca ub. wieku. Łza się może w oku zakręcić po lekturze artykułu „Opolszczyzna – piękne tradycje”. Dziś na mapie próżno szukać wielu klubów, które na tym terenie po II wojnie światowej powstawały jak przysłowiowe grzyby po deszczu.

W kolejnym konkursie można wygrać pięć koszulek z logo akcji „Szczypiorniak na Orlikach 2014”. Zapraszamy do lektury.