27 maja 2014

Kadrowicze trenują w Płocku

W Płocku od poniedziałku trenuje kadra narodowa mężczyzn, która przygotowuje się do czerwcowych meczów z Hiszpanią i Niemcami. Na zgrupowaniu brakuje jeszcze zawodników Vive Targów Kielce i Orlenu Wisły Płock, którzy dostali wolne po finałowej rywalizacji o tytuł mistrza Polski. Piłkarze obu klubów od wtorku wieczorem sukcesywnie będą dołączać do reszty kolegów.

Duet trenerski, Mchael Biegler i Jacek Będzikowski, do dyspozycji ma aktualnie dwunastu zawodników, w tym dwóch z kadry B (Paweł Paczkowski i Rafał Gliński). Z powołanych zawodników na zgrupowaniu brakuje także Patryka Kuchczyńskiego, którego żona spodziewa się dziecka. Bartek Jaszka po otrzymaniu zastrzyku został odesłany do domu i ma dołączyć do zespołu już w Gdańsku.


Ergo Arena gotowa do gry

– Bartek ma przewlekły stan zapalny barku tzw. ciasnotę podbarkową. Ma problem z uniesieniem prawej ręki, a to jak wiadomo w jego przypadku ręka rzucająca. Na naszych zgrupowaniach go oszczędzaliśmy jednak po powrocie do klubu znowu grał. Takie leczenie powinno trwać trzy miesiące bez przerwy. Robimy wszystko, aby był zdolny do meczów z Niemcami – wyjaśnił lekarz kadry, Rafał Markowski.

Kadrowicze w poniedziałek obóz rozpoczęli treningiem w Orlen Arenie, który polegał głownie na bieganiu i grze w piłkę nożną. Od wtorku do programu zajęć została dołączona analiza wybranych meczów na wideo.

Biało-czerwoni towarzysko, 4 i 10 czerwca, zagrają z mistrzami świata z Hiszpanii. W meczach, których stawką jest awans do Mistrzostw Świata Katar 2015, zmierzą się z Niemcami (7 czerwca w Gdańsku i 14 czerwca w Magdeburgu).

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest