Strona główna | ZPRP | Przygotowania do EHF Euro 2016

Przygotowania do EHF Euro 2016

 

W dniach 13–19 maja przedstawiciele Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn EHF EURO 2016, Marcin Herra – wiceprezes ds. rozwoju ZPRP oraz Grzegorz Gutkowski – koordynator ds. EHF EURO 2016, odwiedzili stolicę województwa małopolskiego – Kraków oraz Miasto Gdańsk i Miasto Wrocław.


Ergo Arena w Gdańsku

Tematem wizyt były szczegółowe ustalenia dotyczące współpracy pomiędzy ZPRP i Miastami Gospodarzami w ramach przygotowań i organizacji samego Turnieju, działań promocyjnych, jak również warunków umowy, która zostanie w najbliższym czasie zawarta pomiędzy stronami.

Ze strony województwa małopolskiego w spotkaniu uczestniczyli Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Jacek Krupa,  Zastępca Dyrektora  w Departamencie Turystyki, Sportu i Promocji Tomasz Urynowicz, p.o. Kierownika Zespołu ds. Rozwoju Sportu Józef Dyrek oraz Koordynator w Zespole ds. Rozwoju Sportu Waldemar Kordyl.


Hala Stulecia we Wrocławiu

W Gdańsku przedstawiciele ZPRP spotkali się z Dyrektorem Biura Prezydenta ds. Sportu Andrzejem Trojanowskim, Kierownikiem Referatu Imprez Sportowych Marcinem Sylwańczykiem oraz Maciejem Melzackim i Maciejem Nicgorskim.

We Wrocławiu w spotkaniu uczestniczył Piotr Mazur, Dyrektor Biura Sportu, Turystki i Rekreacji.

30 maja odbędą się spotkania w pozostałych Miastach Gospodarzach Mistrzostw Europy w 2016 roku – w Katowicach i w Krakowie, które zakończą etap przygotowań związany z finalnymi ustaleniami pomiędzy stronami.


Zamek w Niedzicy należy do malownioczych miejsc woj. małopolskiego

Kolejnym krokiem będzie podpisanie umów na promocję i współpracę przy organizacji EHF EURO 2016, który rozpocznie intensywny okres związany z działaniami komunikacyjnymi na rzecz Mistrzostw oraz Miast Gospodarzy oraz zarządców obiektów sportowych, w których zostanie rozegrana impreza.