20 maja 2014

Grodków zaprasza na IV Handball Festival

Już w najbliższą sobotę 24 maja w Grodkowie odbędzie się święto piłki ręcznej. Podczas tegorocznej edycji "Grodków Handball Festival" zobaczymy kilkuset zawodników i zawodniczek z kraju oraz zagranicy. Jest to największy festiwal w Polsce, który ma na celu m.in. wymianę doświadczeń i popularyzację gry w szczypiorniaka wśród dzieci i młodzieży.

– Piłka ręczna jest dyscypliną sportową, której tradycja w naszym mieście jest bardzo długa. Dlatego postanowiliśmy już po raz czwarty zorganizować święto szczypiorniaka w Grodkowie. Naszą ambicją jest to, aby w ciągu jednego dnia na czterech obiektach sportowych zagrały wszystkie kategorie wiekowe, które biorą udział w rozgrywkach państwowych – mówi Marek Kwiatkowski, współorganizator festiwalu.

Gościć będziemy piłkarzy ręcznych m.in. z Jabłonki, Świebodzic, Dzierżoniowa, Kamieńca Ząbkowickiego, Oleśnicy, a także z duńskiego miasta Standby. Na wszystkich boiskach zaprezentuje się około 28 drużyn.

Turniej rozgrywany będzie aż w siedmiu kategoriach wiekowych. Natomiast mecze będą rozgrywane jednocześnie na czterech obiektach sportowych:

1. Hala Sportowa LO, ul. Sienkiewicza 29 – zagrają juniorki młodsze, seniorzy, seniorki i oldboje.

2. Hala Sportowa OKiR, ul. Klubowa 9 – młodzicy i młodziczki.

3. Boisko ORLIK przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 3, ul. Morcinka 2 – dzieci dziewczęta i chłopcy.
4. Boisko wielofunkcyjne przy Zespole Szkół Rolniczych, ul. Krakowska 20 – juniorzy młodsi.

Ta część handballowego święta rozpocznie się o godz. 9:00, a zakończy się rozdaniem nagród i dyplomów o godz. 15: 00 w Hali Sportowej LO.

Atrakcją sobotniego popołudnia będą mecze pokazowe. Najpierw zaprezentują się panie. Około godz. 16:15 seniorki UKS-u Olimp Grodków, podejmować będą spadkowicza z I-ligi TOR Dobrzeń Wielki. Po tym meczu na parkiet wyjdą pierwszoligowi seniorzy którzy zagrają z II-ligową drużyną OSiR Komprachcice. To spotkanie rozpocznie się około godz. 17:30. Organizatorami sportowych zmagań jest OKiR Grodków oraz UKS „Olimp” Grodków.Tekst i foto: Damian Kapinos

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest