19 maja 2014

Invenio Handball Cup

Piłkarze ręczni Vive Targów Kielce zajęli pierwsze miejsce w turnieju juniorów Invenio Handball Cup 2014. Gospodarz imprezy, Siódemka Miedź Legnica, został sklasyfikowany na drugim miejscu.

>Brązowi medaliści Mistrzostw Polski Juniorów legnicki turniej rozpoczęli od piątkowego falstartu, przegrywając z Nielbą Wągrowiec, ale w sobotę udowodnili, że nie przypadkowo znaleźli się na podium krajowego czempionatu.

Vive wygrało z Siódemką Miedź Legnica, a potem odprawiło z kwitkiem Zagłębie Lubin. Cztery punkty wystarczyły do zwycięstwa w turnieju. Mogła go wygrać Nielba, ale musiała w meczu kończącym rywalizację ograć gospodarzy. Zespół trenera Pawła Wity zagrał jednak bardzo dobrze i wysoko wygrał 27:18.

Ostatecznie legniczanie zakończyli turniej na 2. miejscu, trzecia lokata przypadła Zagłębiu Lubin, a czwarte Nielbie Wągrowiec. Siódemka Miedź pogrzebała szanse na triumf przegrywając z kielczanami. Nie pomogła jej nawet doskonała dyspozycja rzutowa Michała Antosika, który zdobył w meczu z Vive aż 13 bramek!

– Świetny turniej, w którym wystąpiły cztery bardzo wyrównane drużyny. Mam nadzieję, że udział w nim zaprocentuje wszystkim uczestnikom w nowym sezonie – podsumował trener Siódemki Miedź, Paweł Wita.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Kacpra Majewskiego z Siódemki Miedź, bramkarzem Mateusza Napierałę z Nielby Wągrowiec, a królem strzelców został jego klubowy kolega Alan Karczewski. Nagrody dla najlepszych zawodników w swoich drużynach odebrali: Piotr Szafarczyk (Vive), Andrew Eager (Zagłębie), Damian Wojtas (Nielba) i Konrad Cegłowski (Siódemka Miedź).

WYNIKI

Siódemka Miedź Legnica – Zagłębie Lubin 27:27 (13:14) 
Vive Targi Kielce – Nielba Wągrowiec 22:23
Siódemka Miedź Legnica – Vive Targi Kielce 27:30 
Zagłębie Lubin – Nielba Wągrowiec 27:18
Zagłębie Lubin – Vive Targi Kielce 22:29
Siódemka Miedź Legnica – Nielba Wągrowiec 27:18 

Końcowa tabela: 
1. Vive Targi Kielce 4 pkt. 
2. Siódemka Miedź Legnica 3 pkt. 
3. Zagłębie Lubin 3 pkt. 
4. Nielba Wągrowiec 2 pkt.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest