15 maja 2014

Lublin czy Lubin?

Jednego zwycięstwa, do obrony tytułu mistrza Polski, brakuje MKS Selgros Lublin. Podopieczne Sabiny Włodek do Lubina pojadą podbudowane dwoma finałowymi zwycięstwami nad KGHM Metraco Zagłębiem Lubin. W walce o brąz, pomiędzy Pogonią Baltica Szczecin a Vistalem Gdynia, trudno jednoznacznie wskazać faworyta. Nie można wykluczyć, że do wyłonienia zwycięzcy będzie potrzebny Mecz nr 5.

O 1 miejsce:

KGHM Metraco Zagłębie Lubin – MKS Selgros Lublin /sobota g. 15:00 i ewen. niedziela g. 20:30 (Polsat Sport). Stan rywalizacji play-off 2:0 dla MKS.
„Miedziowe”, jeżeli chcą stanąć na najwyższym stopniu podium, nie mogą już pozwolić sobie na porażkę. Taktyka przygotowana przez trener Bożenę Karkut na razie zawodzi. Potrzebne są korekty. Przypomnijmy, że rok temu w podobnych okolicznościach lublinianki złoty medal świętowały, wygrywając po niezwykle zaciętym meczu właśnie w Lubinie. Jeżeli zespół gospodarzy wygra w sobotę, to do kolejnego meczu tych drużyn dojdzie następnego dnia.

Fot. G.Trzpil

O 3 miejsce:

Pogoń Baltica Szczecin – Vistal Gdynia /sobota g.17:00 i niedziela g. 16:00. Stan rywalizacji play-off 1:1.
Derby Pomorza o brązowy medal są bardzo wyrównane. Nic dziwnego. Potencjał obu zespołów jest bardzo zbliżony i o sukcesie w danym dniu decydują dosłownie detale. Są to pożegnalne mecze dla trenera Vistalu, Jensa Steffensena, któremu wygaśnie kontrakt. Atut własnego boiska przemawia za Pogonią, ale ta reguła tydzień temu się nie sprawdziła.

O 5 miejsce

EKS Start Elbląg – Energa AZS Koszalin / sobota g. 16:00
Koszalinianki zagrają w Elblągu z trzybramkową zaliczką. To dobitnie wskazuje, że losy tej rywalizacji jeszcze nie są przesądzone. Z wypowiedzi przedstawicieli obu drużyn wynika, że  nie będzie kunktatorstwa. Wręcz przeciwnie zespołu będą dążyć do zwycięstw. Trener Energy, Reidar Moistad przekonuje: „do Elbląga jedziemy wygrać. Nie będziemy kalkulować i grać tak, by przegrać co najwyżej dwoma bramkami, bo może to się źle dla nas skończyć”. Agnieszka Wolska, rozgrywająca Startu deklaruje, że wraz z koleżankami jest w stanie odrobić straty z pierwszego meczu. Zobaczymy kto będzie miał powody do radości.


O 7 miejsce

MKS Olimpia Beskid Nowy Sącz – MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. / sobota g. 17:00.
Kto wygra w sobotę w Nowym Sączu ten zajmie siódme miejsce. Kwadrans pierwszego spotkania przed tygodniem Olimpia Beskid miała rewelacyjny, ale potem gra się wyrównała. Tym razem to kibice w Nowym Sączu będą mieli okazję do porównania najlepszej snajperki sezonu (Agata Wypych) z trzecią w tej klasyfikacji zawodniczką (Katarina Dubajova).

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest