Strona główna | Szkolenia | Najlepsze są mecze i rzuty na bramkę!

Najlepsze są mecze i rzuty na bramkę!

 

Co łączy profesjonalnych zawodników piłki ręcznej i kilkuletnie dzieci, które pewnie pierwszy raz w życiu mają kontakt z piłką ręczną? Zarówno jedna, jak i druga grupa najwięcej satysfakcji znajduje w zdobywaniu bramek oraz rozgrywaniu meczów! Skąd to wiemy? Trwa 5. edycja akcji „Uczymy szczypiorniaka od przedszkolaka”, w której dzieci z czterech poznańskich przedszkoli mają okazję bawić się z zawodniczkami AZS AWF Volkswagen Poznań i w ten sposób poznawać piłkę ręczną.

Możliwość uczestniczenia w takiej imprezie to dla mnie nowe, ciekawe doświadczenie – mówi Alicja Ślęzak, zawodniczka AZS AWF i jedna z animatorek imprezy. – Jak widać po uśmiechach na twarzach zabawa daje dużo satysfakcji zarówno nam, jak i dzieciom. Przedszkolaki są spontaniczne i niesamowicie bezpośrednie. Choć dzisiaj to dla nich tylko wesoła przygoda, mam nadzieje, że część z nich będzie trenować w przyszłości piłkę ręczną. Dostrzegam potencjał! – dodaje zawodniczka.

Przed szczypiornistkami AZS AWF Volkswagen Poznań jeszcze dwa spotkania z najmłodszymi. W najbliższy wtorek i czwartek poznańskie akademiczki w hali przy ul. Chwiałkowskiego przywitają dzieci z Przedszkola nr 87 oraz Przedszkola nr 115. Początek zabaw o godz. 10:00.

źródło: azsawfpoznan.pl