Strona główna | ZPRP | Okazja do ciekawego sprawdzianu

Okazja do ciekawego sprawdzianu

 

Od poniedziałku na zgrupowaniu w Pruszkowie przebywa kadra Polski juniorek młodszych. (rocznik 1998 i mł.). Podopieczne Tomasza Konitza w środę wieczorem udadzą się na turniej do Gruzji. Organizatorzy do Tbilisi zaprosili w sumie dziesięć drużyn.

– Bardzo dobrze, że skorzystamy z tego zaproszenia, gdyż inaczej mój zespół nie rozegrałby w pierwszym półroczu żadnych zawodów rangi międzynarodowej. Termin jest o tyle dogodny, ze zostanie rozegrany między półfinałami a finałami mistrzostw Polski juniorek młodszych. Żałuję, że możemy wziąć tylko czternaście zawodniczek, ale taki był wymóg organizatorów – powiedział trener Konitz.

W dniu wylotu kadrowiczki rozegrają sparing z zespołem Varsovii (rocznik 1996). Każda piłkarka z 14-osobowej kadry ma za sobą udział w przynajmniej trzech zgrupowaniach. Teraz nadszedł czas, aby wprowadzać do zespołu coraz więcej rozwiązań taktycznych.

W turnieju w Tbilisi wystąpi dziesięć zespołów U16. Awizowane zespoły to Gruzja, Armenia. Białoruś, Ukraina, Rosja, Łotwa, Turcja, Polska, Iran i Azerbejdżan. W dniach 16-18 maja zostaną rozegrane mecze w grupach. 19 maja to dzień finałów. Impreza dedykowana jest 75-leciu Jemala Tsertsvadze, prekursora piłki ręcznej w Gruzji.

– Czeka nas dużo grania. Zabieram dwie wyrównane siódemki, które powinny sobie dać radę. Zależy mi, aby każda konsultacja kończyła się rozegraniem spotkań. W sierpniu zagramy na Węgrzech w Turnieju Nadziei Olimpijskich – dodał szkoleniowiec.

Konitz niedawno wrócił z Holandii, gdzie przebywał na stażu w Akademii Piłki Ręcznej w Papendal. Przyznał, że pobyt okazał się bardzo cenny pod względem zebranych doświadczeń. – Miejscowe dziewczyny podczas treningów obserwuje sześć kamer. Każda z zawodniczek zakłada testery, których wskazania są rejestrowane. To rówieśniczki mojej drużyny i planuję we wrześniu pojechać tam, aby wspólnie potrenować i rozegrać sparingi. Myślimy tez o grach z drużynami ze Skandynawii – zakończył Konitz.

ZOBACZ TAKŻE:

Kadra narodowa juniorekm młodszych