Lajkonik Cup 2014

 

W dniach 26–28.04.2014 r. rozegrany został w krakowskich halach sportowych XXXIV Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Lajkonik Cup. We wszystkich trzech kategoriach wiekowych (1999, 2000 i 2001) rywalizacja była bardzo zacięta, a poziom sportowy zawodów był bardzo wysoki. Po raz pierwszy w historii turnieju uczestniczyły w nim drużyny reprezentujące siedem krajów.

W tym roku udział brało 71 zespołów, 1200 dzieci i młodzieży, ok. 300 osób towarzyszących, a uroczystą galę otwarcia uświetnił „trener legenda” – Bogdan Wenta. Zespoły klubowe dziewcząt i chłopców z Czech, Estonii, Litwy, Polski, Szwecji, Rosji i Ukrainy walczyły ze sobą w sześciu obiektach przez trzy dni. Zacięte mecze toczyły się do ostatniego gwizdka sędziów. Turniej o takim zasięgu mógł się odbyć dzięki wsparciu finansowemu takich instytucji jak: Urząd Marszałkowski, Gmina Miejska Kraków, Rada Dzielnicy XVIII, Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Relację z zawodów przeprowadziła TVP Kraków. Film promujący turniej jest dostępny na stronie http://www.lajkonikcup.pl/
Lajkonik Cup to nie tylko rywalizacja sportowa, ale również próba zaznajomienia naszych gości z historią miasta i regionu. Wiele zespołów zwiedzało przed zawodami kopalnię soli w Wieliczce oraz krakowską starówkę.

Turniej okazał się sukcesem, czego najlepszym dowodem jest to, że wszyscy biorący udział w tegorocznej edycji zapowiedzieli swoje przybycie w przyszłym roku.

KOMUNIKAT KOŃCOWY – [plik pdf]