Strona główna | Szkolenia | Uczymy szczypiorniaka od przedszkolaka

Uczymy szczypiorniaka od przedszkolaka

 

Co to jest szczypiorniak? Jak zdobywa się bramkę w piłce ręcznej? Kim jest Sławomir Szmal? Dla przeciętnego kilkulatka odpowiedź na te pytania jest z pewnością bardzo trudna. Ale nie dla wszystkich. Maluchy, które wezmą udział w kolejnej edycji akcji „Uczymy szczypiorniaka od przedszkolaka” nie tylko poznają prawidłowe odpowiedzi, ale też same będą mogły spróbować swoich sił w szeregu gier i zabaw z elementami piłki ręcznej.

Startuje kolejna odsłona akcji „Uczymy szczypiorniaka od przedszkolaka”, organizowana przez zespół AZS AWF Volkswagen Poznań. W tegorocznym cyklu imprez dla najmłodszych weźmie udział około 200 dzieci z czterech poznańskich przedszkoli. Sponsorem inicjatywy jest firma Volkswagen Poznań.

Historia imprezy sięga października 2010 r. To wtedy pojawił się pomysł na zabawę z kilkuletnimi dziećmi i pokazanie im, zapewne nowej dla nich dyscypliny, piłki ręcznej. Szybko okazało się, że projekt przyjęty został z dużym entuzjazmem i dzisiaj trudno wyobrazić sobie, żeby zabrakło go w kalendarzu naszych działań – mówi Karolina Peda, menedżer AZS AWF Volkswagen Poznań. – Już drugi rok z rzędu Sponsorem akcji jest firma Volkswagen Poznań, z którą współpracujemy na co dzień między innymi w ramach Akademii Szczypiorniaka, czyli szkółki piłki ręcznej dla dzieci ze szkół podstawowych. Mamy nadzieję, że część z tych maluchów zobaczymy już za kilka lat na naszych treningach– dodaje Peda.

Uczymy szczypiorniaka od przedszkolaka” doskonale wpisuje się w ideę propagowania zdrowego stylu życia i promocji piłki ręcznej wśród najmłodszych. Poznanianki chcą pokazać, jak ważne jest zaszczepienie pasji do sportu już od najmłodszych lat. A nie można zrobić tego lepiej, niż zapewniając dzieciom dużo radości i gwarantując dobrą zabawę. Po zakończeniu każdego spotkania przedszkolaki zwykle jednym tchem wymieniają, co spodobało im się najbardziej.

Najbardziej podobały mi się rzuty! A ja lubiłem stać na bramce! A mnie podobało się wszystko! – to najczęstsze odpowiedzi maluchów.

Impreza przynosi jednak sporo radości nie tylko najmłodszym, ale także zawodniczkom – animatorkom gier i zabaw. – Zawsze z niecierpliwością czekamy na tę akcję. Lubimy szczerość i spontaniczność dzieci, z którymi zabawa daje ogromną satysfakcję – mówią zgodnie poznańskie akademiczki.

Terminarz tegorocznych imprez:

6. maja (wtorek)

13. maja (wtorek)

20. maja (wtorek)

22. maja (czwartek)

Czas trwania: 10:00 – 11:30

Miejsce: Hala Sportowa POSiR, ul. Chwiałkowskiego 36 ("Chwiałka", hala B).

źródło: azsawfpoznan.pl