18 kwietnia 2014

Słowacja pokonana, o awans z Holandią

W drugim dniu turnieju kwalifikacyjnego do Młodzieżowych Mistrzostw Świata kobiet, reprezentacja Polski bez problemów pokonała w Chorzowie Słowację 28:20. Nasze południowe sąsiadki straciły tym samym szanse na awans, o który wciąż walczą trzy pozostałe drużyny. W sobotę, na zakończenie imprezy, Biało-czerwone zmierzą się z Holandią, a Serbia zagra ze Słowacją.

  

Obie ekipy rozpoczęły zawody w spokojnym tempie, po upływie dziesięciu minut podopieczne Andrzeja Niewrzawy remisowały z naszymi południowymi sąsiadkami 2:2, a dwa trafienia na swoim koncie zapisała Katarzyna Janiszewska.

W dalszym fragmencie spotkania obejrzeliśmy kilka błędów po obu stronach boiska, niecelnych lub zablokowanych rzutów oraz strat. Niemal przez cały czas utrzymywał się wynik remisowy (5:5 w 19. minucie).

Znakomitą akcją na kole popisała się Romana Fornalik, która obróciła się z dwoma rywalkami na plecach i umieściła piłkę w słowackiej bramce. Ręce same składały się do oklasków po znakomitych akcjach Katarzyny Kozimur oraz Tatiany Sutranovej, obie rozgrywające zdobyły po pięknym golu z dystansu.

Po chwili Kozimur powtórzyła swój wyczyn, dając polskiemu zespołowi dwubramkowe prowadzenie (8:6), trener Lubos Hudak poprosił o czas. Po wznowieniu, znacznie uważniejsza gra Biało-czerwonych naprawdę mogła się podobać, za to Słowaczki wciąż popełniały proste błędy lub zatrzymywała je Weronika Kordowiecka.

Ciężar zdobywania bramek wzięła na siebie Kozimur, która nie myliła się także z linii 7. metrów i zakończyła pierwsza partię z pięcioma golami na swoim koncie. Po trzydziestu minutach Polki wygrywały 13:8.

Drugą połowę otworzyła znakomita parada Kordowieckiej w sytuacji sam na sam, z kolei atak naszego zespołu okazał się skuteczny za sprawą efektownego rzutu Darii Zawistowskiej z prawego rozegrania.

Trener Niewrzawa posłał też do boju prawoskrzydłową Anetę Łabudę, która w osiem minut odpłaciła szkoleniowcowi za zaufanie aż trzema golami. Polska prowadziła wtedy już 20:11, a kolejne ofensywne akcje Biało-czerwonych robiły coraz lepsze wrażenie. Różnica dzieląca ona zespoły systematycznie się powiększała, w zasadzie każda akcja Biało-czerwonych, czy to w ataku pozycyjnym, czy w kontrze, kończyła się bramką (24:12 w 42. minucie).

 

W końcowym kwadransie Biało-czerwone w pełni kontrolowały sytuację, a ich szkoleniowiec rotował składem, dając szansę gry kolejnym zawodniczkom. Odbiło się to nieco na ostatecznym rezultacie, ale Polska drużyna i tak bez problemów pokonała Słowację 28:20.

 

Turniej kwalifikacyjny do MMŚ kobiet 2014:

17.04

HOLANDIA – SŁOWACJA 28:21 (14:11)

SERBIA – POLSKA 20:20 (11:8)

18.04

HOLANDIA – SERBIA 27:27 (15:11)

SŁOWACJA – POLSKA 20:28 (8:13)

POLSKA: Chojnacka, Kordowiecka – Nowak 1, Janiszewska 3, Fornalik 4, Walczak, Koprowska 2, Kozimur 7, Ważna 1, Nowicka, Łabuda 4, Kozłowska 3, Świerżewska, Zawistowska, Gutkowska 3.

/Fot. N.Barczyk (8) Pressfocus

Tabela:

M

Drużyna

M

Z

R

P

Bramki

Pkt

1.

Polska

2

1

1

0

48:40

3

2.

Holandia

2

1

1

0

55:48

3

3.

Serbia

2

0

2

0

47:47

2

4.

Słowacja

2

0

0

2

41:56

0

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest