14 kwietnia 2014

Tłok w czołówce Ligi Podbeskidzkiej

Po turnieju Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt w podżywieckim Wieprzu miało się wiele wyjaśnić w czołówce tabeli Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt. Ale niewiadomych jest dalej dosyć sporo, a o tytuł mistrza Podbeskidzia wciąż walczy aż sześć drużyn. Jednym z patronów rozgrywek jest Związek Piłki Ręcznej w Polsce.

Po turnieju w Wieprzu na czele tabeli wciąż pozostaje LKS Orzeł Łękawica. Ale po piętach liderowi depczą: Bystra Team Ciapki, Twardorzeczka, PTG Sokół w Gminie Czernichów, Łodygowice i Żywiec. A gdy do tego dodamy, że matematyczne szanse na mistrza mają jeszcze Team Jeleśnia i GimBystra, to już chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, że dwa ostatniej turnieje podbeskidzkiej ligi – 24 maja w Gilowicach i 21 czerwca w Węgierskiej Górce – zapowiadają się niezwykle emocjonująco.

– Warto podkreślić, że i w środku tabeli trwa zacięta walka kto w kolejnym sezonie wystąpi w I lidze, a kto w II lidze. Przypomnijmy, że drużyny, która zajmą w tabeli miejsca od 1 do 12 zagrają w I lidze, a od miejsca 13 w dół w II lidze. Bój o swoją przyszłość toczy aż siedem ekip: Stowarzyszenie 16 Bielsko–Biała, Ujsoły, PKS Olimpijczyk Gilowice, Wieprz, Świnna, Koszarawa i Milówka – wylicza Sabina Kiełtucka, rzecznik prasowy Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt.

Podczas turnieju w Wieprzu tradycyjnie już odliczano czas do rozpoczęcia Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn, które w 2016 roku odbędą się w Polsce.

– Mistrzostwa rozgrywane będą od 15 do 31 stycznia w Katowicach, Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku. Cieszy nas fakt, że oficjalnie potwierdzono, iż jednym z miast gospodarzy będą Katowice. Warto przypomnieć, że to w naszym województwie śląskim zaczęliśmy jako pierwsi w Polsce odliczać czas do rozpoczęcia mistrzostw już w styczniu 2013 roku w Łodygowicach. Ale w Wieprzu odliczanie było bardzo nietypowe, bo tym razem ilość dni, które pozostały do rozpoczęcia mistrzostw, odsłaniał europoseł Jan Olbrycht – podkreśla Paweł Szczotka, rzecznik prasowy Śląskiego Związku Piłki Ręcznej w Katowicach.

Podczas ceremonii odliczania przedstawiciele Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Żywiecczyzna, które jest organizatorem Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt, wręczyli też pamiątkowe medale osobom zasłużonym dla wspierania rozgrywek.

– Były jeszcze dwa miłe akcenty. Sylwia Libionka, która w amatorskiej lidze gra w PTG Sokół w Gminie Czernichów otrzymała statuetkę dla najlepszej strzelczyni w Lidze Śląskiej. W sezonie 2013/2014 w barwach TS Stal Śrubiarnia Żywiec ustrzeliła 54 bramki w 7 spotkaniach! Kolejny miły akcent to prezentacja przedstawicielek tworzącej się nowej drużyny amatorskiej Młody Wieprz, która prawdopodobnie wystartuje w Podbeskidzkiej Lidze Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt od sezonu 2014/2015 – dodaje Szczotka.

Królowa strzelczyń Ligi ŚLąskiej Sylwia Libionka

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest