9 kwietnia 2014

Polacy poznali rywali z grupy ME U18

Niemcy, Białoruś i Czechy to rywale Polski w pierwszej fazie Mistrzostw Europy Mężczyzn do lat 18. Ceremonia losowania finałowych grup odbyła się w środę w Warszawie. Nasz kraj w dniach 14-24 sierpnia br. będzie gospodarzem tej imprezy.

Podział na grupy
Grupa A:
Szwecja, Serbia, Szwajcaria, Islandia
Grupa B: Hiszpania, Rosja, Dania, Macedonia
Grupa C: Francja, Chorwacja, Rumunia, Węgry
Grupa D: Niemcy, Białoruś. Polska, Czechy

W uroczystości stronę EHF reprezentował sekretarz generalny, Michael Wiederer. Honory gospodarzy pełnili prezes ZPRP, Andrzej Kraśnicki i sekretarz generalny ZPRP, Marek Góralczyk. Ceremonię losowania poprzedziło podpisanie umowy na organizację imprezy oraz zaprezentowanie na telebimie filmu przedstawiającego hale, gdzie będą  rozgrywane mecze turnieju – w Gdańsk i w  Gdyni.

Zgodnie z procedurą losowania trener polskiej reprezentacji, Rafał Kuptel, miał prawo wskazania grupy, w której chciałby grać. Jego zdaniem stawka zespołów w grupie D jest bardzo wyrównana. Biało-czerwoni grali już ze wszystkimi drużynami z tej grupy. Celem naszej drużyny jest awans do najlepszej ósemki imprezy. W uroczystości brali także udział dwaj reprezentanci Polski w tej kategorii wiekowej: Borys Brukwicki i Maciej Majdziński oraz kierownik drużyny Jacek Karwacki.

Ceremonia losowania ME U18 jest jednym z punktów programu rozpoczętej w Warszawie 8. Konferencji EHF Sekretarzy Generalnych.
Fot. Kuba Gucma

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest